Sinop Serder’liler Piknikte Buluştu

Sinop Serder’liler Piknikte Buluştu

Başkanlığını Ali Ateş’in yaptığı (Serder) Sinop ili Dikmen ilçesi Serbest köyleri Sosyal ve yardımlaşma derneğinin düzenlediği, İstanbul’da yaşayan Sinopluların bir araya geldiği şenlikte birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirildi.

Her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl 20.'si düzenlenen etkinlik, İstanbul’da yaşayan Sinopluları bir araya getirdi. Sarıyer’de bulunan Kağıthane piknik alanında gerçekleşen etkinliğe dernek başkanı Ali Ateş’in misafirleri Kağıthane belediye başkanı Fazlı Kılıç, Sarıyer belediye başkanı Şükrü Genç, Sinop Dikmen Belediye başkanı Saim İstanbullu, Beşiktaş belediye başkan yardımcısı Rıfat Örnek, Siyad Genel Başkanı Mehmet Kuru, köy muhtarları ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.


1500 kişinin katıldığı, dualar ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte şölenin olmazsa olmazı meşhur etli keşkeğin dağıtımı gerçekleştirildi. Çocuklara yönelik yarışmaların da yer aldığı etkinlikte yöresel sanatçı İzzet Aydın, Elif Dikmen verdiği konser ile katılımcılara müzik ziyafeti sundu.

2017 yılının geride kalan 6 ayında dernek olarak önemli çalışmalar yaptıklarını belirten genç başkan Ali Ateş, bundan sonraki dönemlerde de aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Buraya katılan herkese çok teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan Serder Dernek başkanı Ali Ateş, “Göreve geldiğim günden beri 6 tane etkinlik yaptık. Önümüzdeki yıl Serder’de, Kurban bayramının 3.gününde başlayacak ve 4. Gününün akşamına kadar şenliğimiz devam edecek. Bu kadarı ile yetinmiyoruz bu yıl Sinop Gerze’de Serder derneğinin şubesini açıyoruz. Başkalarının yazıhanesinde, kahvesinde kimsenin oturmasını istemiyoruz. Serder’in bayrağını Sinop Gerze’de dalgalandıracağız. Bu kurban bayramında 1 Ağustos’ta herkesi açılışımıza bekliyoruz. Biz bu işleri yaparken önce Allah’ın izni sonra siz değerli üyelerimizin desteğiyle yapıyoruz” dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından çeşitli etkinliklerle devam eden, şölene katkısı bulunanlara ise plaket takdimi ile sona erdi. 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.