ŞİŞLİ BELEDİYESİ: 4 İŞÇİNİN HAKSIZ YERE İŞTEN ATILDIKLARI İDDİASI DOĞRU DEĞİL

ŞİŞLİ BELEDİYESİ: 4 İŞÇİNİN HAKSIZ YERE İŞTEN ATILDIKLARI İDDİASI DOĞRU DEĞİL

Şişli Belediyesi, “haksız yere işten atıldıkları” gerekçesiyle bir süredir eylem yapan ve bugün de Ankara'ya yürüme girişiminde bulunan işçilerle ilgili açıklama yaptı.

Şişli Belediyesi, “haksız yere işten atıldıkları” gerekçesiyle bir süredir eylem yapan ve bugün de Ankara'ya yürüme girişiminde bulunan işçilerle ilgili açıklama yaptı. İşçilerin iddia edildiği gibi haksız yere işten çıkarılmadıklarını savunan Belediye, işçilerden birinin disiplinsizlik ve çalışma kurallarına aykırılıktan, bir diğerinin ise bir kadın çalışana tacizi nedeniyle işine son verildiği, iki işçinin de süreleri dolduğu için emekliliğe sevk edildiği belirtti.

Şişli Belediyesi'nden haksız şekilde işten çıkarıldıklarını öne süren 4 işçi, uzun süredir belediye binası önünde eylem yapıyordu. Şişli Belediyesi önünden bugün Ankara'yla yürüyüş başlatmak isteyen işçilere, güvenlik güçleri engel oldu. Polise karşı diren işçilerden gözaltına alınanlar olduğu öğrenildi.

"HAKSIZ YERE İŞTEN ÇIKARILMADILAR"

CHP Şişli Belediyesi ise bir açıklama yaparak, işçilerin iddia edildiği gibi haksız yere işten çıkarılmadıklarını savundu. İşçilerden birinin disiplinsizlik ve çalışma kurallarına aykırılıktan, bir diğerinin ise bir kadın çalışana tacizi nedeniyle işine son verildiği, iki işçinin de süreleri dolduğu için emekliliğe sevk edildiği belirtildi. Belediye açıklamasında şunlar kaydedildi:

"TÜM HAK VE ALACAKLARI ÖDENDİ"

"Şişli Belediyesi önünde bir süredir 4 işçi tarafından, "haksız yere işten atıldıkları" gerekçesiyle bir eylem sürdürülmektedir. Eylemci işçilerden Turan Aktaş’ın belediyemizin iş disiplini ve çalışma kurallarına aykırı davranışları nedeniyle işine 06.11.2019 tarihinde son verilmiştir. Kakil Yazar ve Salih Bitnel, emeklilik sürelerinin gelmesi nedeniyle emekliliğe sevk edilmişlerdir. Eylemci işçilerden Ramazan Çelik’in ise bir kadın çalışanımıza yönelik taciz eylemi gerçekleştirmesi nedeniyle iş akdi feshedilmiştir. Kadın haklarının yanında ve savunucusu bir kurum kültürüne sahip yerel yönetim olarak, bu davranışa sesiz kalmamız söz konusu olamayacaktır. Bu konuya dair hukuki süreç de devam etmektedir.

Şişli Belediyesi olarak, mahkeme kararlarının da belirttiği üzere bu işçilerimizin tüm hak ve alacakları kendilerine ödenmiştir. Yapılan eylemin hak ve alacakların tesliminden ziyade hukuksuz bir davranış olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Yaklaşık 3 bin çalışanıyla toplumcu, hesap verebilir ve şeffaf belediyecilik anlayışı doğrultusunda tüm Şişli halkına hizmet veren Şişli Belediyesi, bu kötü niyet ve amaçlar karşısında da adil duruşunu korumaya devam edecektir."

Kaynak:Haber Kaynağı
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.