ŞİŞLİ BELEDİYESİ'NDEN HATAY’DAKİ GENÇLERE DİJİTAL EĞİTİM DESTEĞİ

ŞİŞLİ BELEDİYESİ'NDEN HATAY’DAKİ GENÇLERE DİJİTAL EĞİTİM DESTEĞİ

Şişli Belediyesi, 2021 yılında hayata geçirdiği ve iki yıl boyunca binlerce gencin faydalandığı “Şişli Dijital Sınıf” eğitim portalını Hatay’daki gençlerin hizmetine sundu.

Şişli Belediyesi, 2021 yılında hayata geçirdiği ve iki yıl boyunca binlerce gencin faydalandığı “Şişli Dijital Sınıf” eğitim portalını Hatay’daki gençlerin hizmetine sundu. Dijital eğitim hizmeti kapsamında; eğitim ve öğretim dönemi boyunca Liselere Giriş Sınavı, Temel Yeterlilik Testi, Alan Yeterlilik Testi, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Oturumu ile çevrimiçi ortamda gençlere destek olunacak.

Şişli Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen illerden Hatay’daki çalışmalarına devam ediyor. Bugüne kadar bölgedeki yardım çalışmalarına kesintisiz devam eden Şişli Belediyesi, şimdi de gençlerin eğitimlerine destek olmak için yeni bir hizmeti devreye aldı.

Daha önce Şişli’de yaşayan gençler için hazırlanan Şişli Dijital Sınıf programından artık Hatay’daki gençler de eğitim ve öğretim dönemi boyunca; Liselere Giriş Sınavı (LGS), Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Oturumu kapsamında destek alabilecek.

“DEPREMDEN ETKİLENEN GENÇLERE DE FIRSAT ADALETİ SUNMAK GEREKİYOR”

Eğitimde fırsat  eşitliğini sağlamak ve çocukların eğitime katılmasını desteklemek amacıyla projeyi 2021 yılında hayata geçirdiklerini vurgulayan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, projenin amacını şöyle açıkladı:

“Temel hedefimiz, her çocuğun eğitimde yaşayabileceği sosyal dengesizlikleri telafi edecek uzaktan eğitim altyapısı sunmaktı. Biz hiçbir çocuğumuzun bir diğerinden geri kalmasını istemiyoruz. Şimdi de bu platformu deprem bölgesinde zorlu şartlar altında sınavlara hazırlanan gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Bölgedeki gençler son derece ağır şartlar altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışırken bir yandan da sınavlara hazırlanıyorlar. Onlara da fırsat adaleti sunmamız gerekiyor. Onların yanında olmak ve ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışmak en büyük önceliklerimizden biri.” 

DERSLER MEB MÜFREDATINA UYGUN

Uzaktan eğitim programı Şişli Dijital Sınıf’ta, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatına uygun olarak tüm temel dersler yer alıyor. 12. sınıflara özel üniversiteye hazırlık dersleri canlı şekilde işleniyor. Öğrenciler, öğretmenlerle etkileşim kurarak, akıllarına takılan soruları sorabilme imkânı buluyor. Üniversiteye hazırlık kapsamında deneme sınavları desteği de sağlanıyor. Rehber öğretmenler ise öğrencilerin sınav sürecini yönetmesine ve psikolojik olarak sınava hazırlanmasına destek oluyor.

İNTERNETİN OLDUĞU HER YERDE SİSTEME GİRİLEBİLİYOR

Şişli Dijital Sınıf’ta eğitimler, alanında uzman öğretmenler tarafından veriliyor. Şişli Dijital Sınıf’tan yararlanan öğrenciler internetin olduğu her alanda telefon, tablet ve bilgisayar aracılığıyla ve şifreleriyle sisteme girerek dersleri izleyebiliyor. Öğrenciler, tüm derslerin video kayıtları ile dijital soru havuzuna erişiyor ve canlı derslere katılabiliyor.

Çalışma odalarında ayrıntılı çözümleriyle birlikte binlerce test ve deneme sınavları mevcut. Çözümlü konu testlerine ve deneme sınavlarına kolayca ulaşan gençler, “Akıllı Test Sistemi” sayesinde başarılarını ölçüyor ve ders programını buna göre şekillendirebiliyor.

Öğrenciler ayrıca, sistem içinde sunulan Dijital TV’de meslek tanıtım derslerini izleyerek, üniversite tercihi yapmadan önce meslekleri tanıma olanağı da buluyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.