Sokak hayvanlarına 140 su istasyonu

Sokak hayvanlarına 140 su istasyonu

Pendik Belediyesi ilçe genelindeki sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için çeşitli noktalara yerleştirdiği su istasyonlarının sayısını artırıyor. Yeni gelen istasyonlarla birlikte su istasyonlarının sayısı 140’a yükselecek.

Sıcakların artmasıyla birlikte su bulmakta güçlük geçen sokak hayvanları için ilçenin belli noktalarına 50 suluk yerleştiren Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Veteriner Ekipleri bu sayıyı artırıyor. Kendini dolduran otomatik içme suyu istasyonlarına ilave olarak 15 adet daha istasyon alımı yapılırken ayrıca yemeklerin de konulabildiği 75 suluk daha yerleştiriyor. Böylelikle 140’a yükselecek istasyonlar sayesinde daha fazla sokak hayvanının su ve gıda ihtiyacı karşılanacak. Ayrıca gönüllü hayvanseverlere daha hijyenik şartlarda hayvan besleme imkanı sağlanmış oldu. Öte yandan ilçe genelinde 5 ünite daha yerleştirilerek, atık pet şişelerle çalışan hayvan besleme ünitelerinin sayısı 10’a yükseldi.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.