Sorunlara Yerinde Çözüm

Sorunlara Yerinde Çözüm

Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu, basında yer alan bazı haberler üzerine, İstaç Kömürcüoda katı atık bertaraf tesislerinde basın toplantısı yaparak basını bilgilendirdi, ardından incelemelerde bulundu. Basın toplantısına İstaç Genel Müdür Yardımcısı Vahi

Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu, basında yer alan bazı haberler üzerine, İstaç Kömürcüoda katı atık bertaraf tesislerinde basın toplantısı yaparak basını bilgilendirdi, ardından incelemelerde bulundu. Basın toplantısına İstaç Genel Müdür Yardımcısı Vahit Balahorli, Belediye Meclis Üyelerimiz, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri, Mahalle Başkanları, İlgili Kurum Amirleri ve basın mensupları katıldı.

Belediye Başkanımız: ’’Son günlerde özellikle belli atıkların bertarafı gündeme geldiği için burada hep birlikte toplandık. Üst düzey bir katılım ile, doğru bilgileri mecrasından almak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Algının bilginin önüne geçmesine değil, bilgiyle algının yönetilmesine ihtiyacımız var. Şile 790 km2 , % 80 ormanlık alan, üçte biri kıyı ve bakiye arazileri tarımla 57 Köy, 39 alt mahalle ile 100’e yakın yerleşkesi olan doğa-kır diye tabir edeceğimiz yoğunlukta bir ilçe. Tabiatın vermiş olduğu nimetler sayesinde ekmeğimizi yiyen, bir insan topluluğuna sahibiz. Ekmeğimizle tabiatla entegre, tabiatın sürdürülebilirliği ile doğru orantılı yaşam kalitemiz var. İstaç’ın burada bulunma sebebinden biri olan maden de ilçemizin bir başka değeri. Şile, Türkiye silislerinin yüzde  60-70 belki  80’ini, kil madeninin yüzde 50’sini bağlayıcı kilin de yüzde 90’ını bünyesinde barındırmaktadır.’’ dedi.

   İstaç Genel Müdür Yardımcısı Vahit Balahorli, toplantıya iştirak edenlere, İstaç’ın katı atıkları bertaraf etme faaliyetlerini bir sunum ile anlattı. Avrupa’nın en büyük ‘’Katı Atık Bertaraf Tesisine’’ sahip olduklarını söyledi. Basın ve bilgilendirme toplantısına karşılıklı olarak soru-cevap şeklinde devam edildi.

Toplantı sonrası, heyet ‘’Katı Atık Bertaraf Tesisi’’ni gezerek, incelemelerde buludu.


Kaynak: istanbulses/ Şile

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.