Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Saraçhane'de

Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Saraçhane'de

YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretleri sürüyor.

Saraçhane'deki İBB Başkanlık binası önünde “Demokrasi Nöbeti” tutulan Haysiyet Duvarı'nı  Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu ziyaret etti.

Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Genel Başkan İsmet Abacı ve Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu üyeleri hakkında hapis ve siyasi yasak kararı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek olmak amacıyla, Saraçhane’deki İBB ana yerleşkesi önünde konumlandırılan ‘Haysiyet Duvarı’nda buluştu.

Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformundan Saraçhane'de demokrasi nöbeti!

Haysiyet Duvarı'nı  Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Genel Başkan İsmet Abacı ve Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu üyeleri ziyaret ederek imzalarını attılar ve anı fotoğrafı çektirdiler.

 Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Genel Başkan İsmet Abacı yaptığı Açıklamada , '' Öncelikle Bizim İle Burada Bulunan Çok Kıymetli Basın Mensupları ve Değerli Arkadaşlarım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun haklı mücadelesinde yanındayız. Bu yaşananlar maalesef ne ilk ne de son.Bu baskıcı iktidar, ancak haksızlığa maruz kalanların birlik olması, küçük farklılıkları bir kenara bırakıp birlikte mücadele etmesi ile değişir. İktidar; sokağa, mahalleye, şehre, ülkeye ve seçim sandığına sahip çıkmakla değişir. Birlik olunmaz ise  O  halde baskı ve zulüm korkuyu arttırır, cesareti kırar, insanları umutsuz bırakır, gelecek kaygısına düşürür.  kendimize gelelim, bir olalım biz olalalım tüm yaşadıklarımızı düşünerek  uyanalım kış uykusundan İşte Nazım Hikmet' in dediği gibi; “Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar. Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır. Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.” Sosyal Demokrat Amasyalılar " ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.