SOSYAL YARDIM VE SAĞLIK HİZMETLERİ ON BİNLERCE KİŞİYE ULAŞTI

SOSYAL YARDIM VE SAĞLIK HİZMETLERİ ON BİNLERCE KİŞİYE ULAŞTI

Beylikdüzü Belediyesi, sosyal yardım ve sağlık hizmetlerini 2023 yılında da sürdürdü. Sağlık İşleri Müdürlüğü koruyucu sağlık, evde bakım, hastane nakil gibi hizmetleriyle Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ise sıcak yemek, erzak, ev eşyası ve kıyafet yardımlarıyla on binlerce kişiye destek oldu.

Beylikdüzü Belediyesi 2023 yılında bir yandan ilçeye yeni projeler kazandırırken diğer yandan ilçe halkının hayatına dokunan sosyal yardım ve sağlık hizmetlerini sürdürdü. Sağlık İşleri Müdürlüğü yıl boyunca; yaşlı ve engelli hizmetleri, ambulans birimi, engelli nakil, engelsiz yaşam birimi, koruyucu sağlık, ağız ve diş sağlığı, evde bakım, diyet ve beslenme, fizik tedavi, defin hizmetleri, koruyucu hekimlik ve mobil sağlık hizmetlerini düzenli bir şekilde gerçekleştirdi. 2023 yılında Beylikdüzü’nde toplamda 11 bin 370 kişiye, 30 bin 884 defa sağlık hizmeti verildi. Beylikdüzü’nün geneline sağlık hizmeti ulaştıran belediye, yıl içerisinde düzenlediği etkinlik ve farkındalık seminerleriyle de toplum sağlığı konusunda vatandaşları bilinçlendirdi. 2023 yılında ayrıca, yeni doğan 666 bebek ve ailesi ziyaret edilerek “Hoş Geldin Bebek” paketleri hediye edildi.

İlçe halkına sosyal destek

Kadınların güçlenerek sosyal hayata katılımını desteklemek için çalışmalar yürüten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bir yandan da ekonomik krizin etkilerini azaltmak için durmaksızın çalıştı. Sosyal incelemeler sonucu tespit edilen ihtiyaç sahiplerine Beylikdüzü Mutfak, Gıda Bankası, Yaşam Bahçesi ve Dost Eller Mağazası üzerinden sıcak yemek, erzak, kıyafet, ev eşyası gibi yardımlar ulaştırıldı. 2023 yılında; 67 bin 84 porsiyon sıcak yemek, 42 bin 282 kişiye erzak yardımı, 32 bin 940 porsiyon taziye yemeği, 129 bin 585 parça ev eşyası ve kıyafet yardımı yapıldı. Yardımlar kapsamında ayrıca, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından ilçeye yerleşen afetzedelere de erzak, eşya ve sıcak yemek desteği verildi. Bununla birlikte vatandaşlara bebek bezi, bayramlık kıyafet, çanta ve kırtasiye ürünü ile et desteği de sağlandı. 2023 yılında toplamda 681 hane evde öz bakım, kuaför ve ev temizliği hizmetlerinden faydalandı. Öte yandan tüm Türkiye’ye yayılan Beslenme Saati uygulamasıyla da ilkokul çağındaki ihtiyaç sahibi 2 bin 815 çocuğun beslenme çantaları Beylikdüzü Mutfak’ta hazırlanıyor.

3yjInuchylnbofmhk8pwzcdt.jpg

yvpiag1eo93xusxhzo8kwpuv.jpg

xlvkvh3cy2ngeb4onwcmz796.jpg

0lckyvfuabjb3Idc4xwo9mgn.jpg

svfp4hphdn8clegkb6o5vkyq.jpg

kavIe9xypgn67iqyapz45u0h.jpg

ad7ipsqmcwoqk65mbrzt9xgx.jpg

bhdwdmh9g3lpfqqccpjoauzj.jpg

rgmzzbplsnp7hf3q5w69v1en.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.