Soyer: “İzmir’de Nutuk’u okumayan genç kalmayacak”

Soyer: “İzmir’de Nutuk’u okumayan genç kalmayacak”

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugün kentin 16 noktasında 10 binin üzerinde Nutuk kitabını İzmirliler ile buluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,  Cumhuriyet Meydanı’ndaki dağıtıma katıldı. Başkan Soyer, “İzmir’de Nutuk’u okumayan genç kalmayacak” dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıl dönümü için hazırladığı anma programı kapsamında yurttaşlara 10 binin üzerinde Nutuk kitabı dağıtıldı. “Kurduğun Gelecek Bize Emanet” sloganıyla İZELMAN tarafından bastırılan Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabı sabah saat 08.30-09.30 saatleri arasında kentin 16 farklı noktasında İzmirliler ile buluşturuldu. 
Cumhuriyet Meydanı’ndaki dağıtıma katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bir Nutuk aldı. Başkan Soyer, “Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece anmak yetmez onu anlamamız gerekir. Atamızı anlamanın yolu onun fikirlerini, ideallerini benimsemekten, neyi neden yaptığını, nasıl bir yol izlediğini bilmekten geçer. Bu amaçla bugünün ve geleceğimizin en önemli paydaşı olan Genç İzmir gönüllüleri ve İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerinden oluşan gençler aracılığıyla kentimizin 16 noktasında Atamızın bizzat kendisinin kaleme aldığı Nutuk eserini halkımızla buluşturduk. İzmir’de Nutuk’u okumayan genç kalmayacak” dedi. 

vu4hofmvnIbdlezfsn8ugacy.jpg

dbf1k0uspisw2on3jjlvevpq.jpg

xutz4dnwpbn5faxvy6dh1Iq7.jpg

2co8zfyadsh46iuvqgdnptxp.jpg

5pgdoujms1lq2c9fgvbfq6cr.jpg

xgwq4xnty5vfpufghcjkahd7.jpg

c0eybtpofnqplhvuhjjw9xq5.jpg

v4ucembu6nmib98jsozc7lkt.jpg

xihnuvkvIh7qjmpzxja3owfr.jpg

ztomzgblnqfkbrvyj3hjnhad.jpg

flahoysudj24owgnqeahr8km.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.