Sultangazi'de CHP'li kadınlar yollara düştü

Sultangazi'de CHP'li kadınlar yollara düştü

Cumhuriyet Halk PartisiSultangazi ilçe başkanı Ali Boztaş, yönetim kurul üyeleri ,Kadın Kolları,gençlik kolları ve Sultangazi Belediye ve il genel meclis üyeleri ile birlikte Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesin'de emekçi kadınlara karanfillerle dağıtıp esn

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Kadın Kolları,ve ilçe yönetimi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla  Malkoçoğlu Mahallesin'de yollara düştüler.
Bayan esnaflara ve işe gitmek için yollara düşen kadın emekçilere ellerindeki karanfillerle karşılıyan CHP'liler ve bu önemli günlerinde onları yalnız bırakmadılar.

CHP Sultangazi ilçe başkanı Ali Boztaş Yaptığı açıklamada ;8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde sorunların daha çok gündeme getirildiğini ifade ederek, "Kadın sadece doğurgan bir varlık değildir. Kadın sadece bir dişi de değildir. Kadın önce insandır. İnsan olmanın tüm değerlerine sahiptir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarken Ulu Önder Atatürk'ü bir kez daha sevgi ve saygı ile anıyoruz. Kadına hak ettiği değeri, dünyada pek çok ülkeden evvel seçme ve seçilme hakkını vererek göstermiştir. Her gün gazetelerde, televizyonlarda görüyoruz. Ezilen, şiddete maruz kalan,tecavüze uğrayan, sömürülen, tacize uğrayan, parasız pulsuz çocukları ile sokakta kapı önüne konulan ve mağdur durumda iken hakkını aramasını bilmeyen kadınlarımızı analarımızı kızlarımızı içimiz burkularak her gün televizyonlarda izliyoruz” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.