Suriyeli Çocuklara Sağlık Taraması

Suriyeli Çocuklara Sağlık Taraması

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Suriyeli Misafirler Bilgi Merkezi’nde eğitim gören 610 çocuk, sağlık taramasından geçirildi.Büyükşeh...

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Suriyeli Misafirler Bilgi Merkezi’nde eğitim gören 610 çocuk, sağlık taramasından geçirildi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetler Daire Başkanlığı, Özel Hayat Hastanesi işbirliği ile Suriyeli 610 çocuk sağlık kontrolünden geçirildi. Genel sağlık kontrollerinin yapıldığı taramada, bazı çocuklar gerekli tetkikleri yapılmak üzere hastaneye götürüldü, bazıları için de ilaç tedavisi başlatıldı. Belediye Sağlık Hizmetler Daire Başkanı Muhtar Akyol, Suriyelilere eğitim verilmesi amacıyla kurulan merkezdeki çocuklar için her türlü adaptasyon olanağının sağlandığını belirterek, "Burada 610 çocuğumuza eğitim veriyoruz. Bu eğitimler kapsamında Türkçe, İngilizce, Arapça ve diğer derslerin yanı sıra; adaptasyon çalışmaları da yapıyoruz. Çocuklarımızın adaptasyonları için piknikler ve seminerler de düzenliyoruz. Çocukların doktorlar tarafından muayeneleri yapıldı. Durumları daha üst tektik gerektiren çocukların hastanelerde tedavileri yapılacak, diğerleri de bundan sonra düzenli kontrolden geçecek" dedi.

MY(HK/SS)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.