TAKSİM MEYDANI’NA 'ONUR YÜRÜYÜŞÜ' ABLUKASI

TAKSİM MEYDANI’NA 'ONUR YÜRÜYÜŞÜ' ABLUKASI

10’uncu Trans Onur Haftası kapsamında bugün düzenlenmesi planlanan Onur Yürüyüşü nedeniyle İstanbul Valiliği kararıyla Taksim Meydanı'na yaya girişleri kapatıldı.

10'uncu Trans Onur Haftası kapsamında bugün düzenlenmesi planlanan Onur Yürüyüşü nedeniyle İstanbul Valiliği kararıyla Taksim Meydanı'na yaya girişleri kapatıldı. Meydan çevresi polis barikatlarıyla çevrilirken Taksim istasyonuna giden metro ve füniküler hattı durduruldu.

17-23 Haziran arasında düzenlenen 10'uncu İstanbul Trans Onur Haftası etkinlikleri kapsamında bugün, Taksim Meydanı'nda yapılması planlanan Onur Yürüyüşü nedeniyle meydana çıkan yollar ve ara sokaklar polis bariyerleriyle kapatıldı. Meydana çıkan yollar araç trafiğine açık bırakılırken, M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nın Taksim ve Şişhane istasyonları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler hattı İstanbul Valiliği’nin kararıyla 10.00 itibarıyla ikinci bir duyuruya kadar kapatıldı. Meydanın kapatıldığını gören turistler şaşkınlık yaşarken, turistler ve vatandaşlar meydana alınmadı.

Kaynak:Haber Kaynağı
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.