Talha Dinçel Koşusu'nun galibi Katsu oldu

Talha Dinçel Koşusu'nun galibi Katsu oldu

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımlarıyla koşulan yarış, 1400 metre mesafe sentetik pistte düzenlendi.

2023 yılı Talha Dinçel Koşusu'nda jokeyi Gökhan Kocakaya ile start alan, Mehmet Emin Ekenler'in sahibi olduğu Katsu (Kaneko - Anatolian Sun / Cuvee) pistten galibiyetle ayrıldı. Kasım Ercan Ekenler yetiştirmesi, Tarkan Şit'in antrene ettiği 4 yaşındaki doru erkek safkan ortaya koyduğu performansla yarış hayatının 9. birinciliğini elde etmiş oldu.

Tamamı erkek 5 safkanın start aldığı mücadelede Peekaboo (Toronado - Al Radda / Iffraaj) tabelanın ikinci basamağında kendisine yer bulurken, Grand Treasure (Exaggerator - Sure Peg / Arch) üçüncü, Turdemirkır (Captain Rio - Lila Hatun / Red Bishop) dördüncü, Alanalp (Bushranger - Shaylee / Victory Gallop) de beşinci sırada yer aldı.

Yarışın galibi Katsu için bitiriş derecesi 1.25.58 olurken, farklar 1/2 Boy - 1,5 Boy - 1/2 Boy - 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından düzenlenen ve Yönetim Kurulu Üyemiz Can N. Güven'in de katıldığı törende kazanan safkanın sahibi Mehmet Emin Ekenler'e kupasını Kulübümüz Genel Sekreteri Ahmet Özbelge verdi.


 

Talha Dinçel

1913 yılında Sinop'ta doğan Talha Dinçel, Yüksek öğrenimini kimya ve eczacılık üzerine yaptı. Dinçel Laboratuvarı'nın kurucusu olan Talha Dinçel, 1961 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Atçılık ve yetiştiricilik yapan Dinçel, 1962, 1967, 1968 yıllarında Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurullarında görev aldı. Süphan isimli safkanıyla 1964 yılı Çaldıran Koşusu'nu, 1965 yılı Dişi Tay Deneme, Kısrak ve Ankara Koşularını, diğer başarılı safkanları Robin Hood ve Sirocco ile de birçok Grup koşu kazanma başarısı gösterdi. 1972 yılında aramızdan ayrılan Talha Dinçel'i anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

j7ngz9r8fe3dylpfmtrxcwtw.jpg

7xnavfqhqj4oxmzhiu1b0ayc.jpg

zcllesv59urwvjpktoc6xahg.jpg

ozocwldehkfilgbkvsyp9j5q.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.