'Taşla, gazla oyalanma, sandıkta AKP'ye vur gitsin'

'Taşla, gazla oyalanma, sandıkta AKP'ye vur gitsin'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gençlik Parkı'ndaki gençlere seslenerek, ''Gazla taşla oyalanma. Gençlik iradesini demokrasi içerisinde sandığa götür ve bu AKP'ye vur gitsin'' dedi

Yalova’nın Çiftlikköy İlçesi’nde partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen ’2014 Mahalli İdareler Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı’na katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin kırılgan, kaygan ve kaotik bir dönemin içinde olduğunu söyleyen Bahçeli, sokakları bunalımlı, kafaların karışık, gönüllerin buruk, kalplerin kırık olduğunu söyledi.

Milletin öfkeli ve kaygılı olduğunu belirten Bahçeli, "AKP her şeyi eline yüzüne bulaştırmıştır. Başbakan Erdoğan’ın politikaları, Türkiye’yi tam anlamıyla cendereye almış, buhran kümesine sokmuştur. Tuzaklar, tacizler ve tahrikler hiç olmadığı kadar artmakta, yaygınlık göstermektedir. Bölücüler el üstünde tutulmaktadır. İmralı canisi ilgi odağıdır" dedi.

BAHÇELİ: AKP HÜKÜMETİ DEMOKRASİYİ ANLAMAMIŞ

Başbakan Erdoğan’ın teröristlere şirinlik yaptığını fakat gençlere kıdemli ve tecrübeli zalimler gibi davrandığını öne süren Bahçeli, şunları söyledi:

"Kim ki düşüncelerini meşru sınırlar içerisinde dillendiriyorsa, sakıncalıdır. Kim hukuk dahilinde seslendiriyorsa, itirazlarını yapıyorsa, başı ezilmelidir. Başbakan Erdoğan tahammülsüzdür, hiddet dilli, yaralayıcı ve dışlayıcı üslubu kendisine rehber tayin etmiştir. Başbakanın karşısında duranlar, çapulcudur, ayyaştır ve mutlaka haklarından gelinmelidir. AKP hükümeti demokrasiyi anlamamış ve daha da vahimi anlamak istememiştir. Çünkü siyasi genetiğinde hoşgörü, saygı ve değişik fikirlere anlayış bulunmamaktadır."


"BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN SİYASET VE TARZI SON DERECE HIRÇIN VE DÜZEYSİZDİR"

Konuşmasında Ak Parti’nin cepheleşmelerden beslendiğini, düşmanlıklardan feyizlendiğini ileri süren Bahçeli, "Bu zihniyetin Ortadoğu tipi Baas’ı anlayışı, ’bizden olsun’ inadıyla ve ele geçirme saplantısıyla ülkemizin rotasını karanlık bir dehlize çevirmiştir. Kendisini tanımlama ve ifade edebilme talebinde bulunan sosyal ve siyasi kesimler, AKP’nin zalim tutumlarıyla bastırılmış, gözdağlarıyla püskürtülmüştür" dedi.

Ak Parti Hükümetinin sorunların merkezinde ve kamplaşmaların tetikçisi olduğunu leri süren Bahçeli, "Başbakan Erdoğan’ın siyaset tarzı son derece hırçın ve düzeysizdir. Türkiye bugün öngörülemez risklerle cebeleşiyorsa, bunun vebali ve sorumluluğu da Başbakan’ın üzerinedir. Bitmek bilmeyen çekişmeler, azalmayan tarikler, yavaşlamayan ötekileştirme kampanyaları vahim bir noktaya dayanmıştır" diye konuştu. Ak Parti’nin manevi değerlerle ilgili konularda istismarcı olduğunu kaydeden Bahçeli, "Milli kimlik, milli varlık konusunda inkarcıdır. Bölücü terör örgütüyle müzakerede inatçı, İmralı canisiyle pazarlıkta iştahlı, milleti 36’ya parçalama ahlaksızlığında ilericidir. Ekonomide iltimasçı, milli kaynaklarda israfçı ve ihtiyatsızdır. Tarihe karşı isyancı, vatana karşı imhacı, millete karşı iftiracıdır" dedi.

"BAŞBAKAN İSTANBUL’U BABASININ ÇİFTLİĞİ GİBİ GÖRMEKTEDİR"

Gezi Parkı’nda iki haftadır dumanların tüttüğünü, gaz bulutunun yükseldiğini belirten MHP Lideri Bahçeli, şöyle konuştu:

"10 yıl 7 aydır ezilen, aşağılanan hafife alınan, ötekileştirilen gençlerimiz ve vatandaşlarımız AKP’ye karşı tepki sağnağı olup yağmıştır. Ne var ki iktidar suçlu, suçsuz ayrımına gitmeden yasadışı örgütlerle masum vatandaşlarımızı aynı kefeye koyarak hayasızca saldırmış ve sataşmıştır. Gaz bombaları gencecik bedenlerin üzerine atılmıştır. TOMA’lar hedef ayırmaksızın su basmıştır. Gece baskınları, şafak operasyonları, Taksim’i savaş alanına dönüştürmüştür. Başbakan’ın dayatmaları, Türkiye’nin imajını tamamen gölgelemiştir. Uluslararası toplum açıklama üzerine açıklama yapmış, olanları kınamıştır. AKP’nin Topçu Kışlası yapma inadı, Taksim’i yağma merakı, AKP’nin yıkma amacı ve ekonomik tepkilerle birleşince çok tehlikeli bir ortam belirmiştir. Başbakan Erdoğan İstanbul’u sanki babasının çiftliği gibi görmekten bugüne kadar vazgeçmemiştir. Mimar, şehir plancısı olmuş, proje çizmiş, kanal açmaya soyunmuş ama bir türlü gönüllere girememiştir. Başbakan Erdoğan gençlerimizi azarlamış, çiftçilerimize hakaretler etmiş, askerlerimizi aşağılamış, işçimize saldırmış, memurumuzu süründürmüş, esnafımızı anından bezdirmiştir."


"FAİZCİLERİ UZAKLARDA DEĞİL, DİZİNİN DİBİNDE ARAMALIDIR"

Başbakan Erdoğan’a göre Türkiye’nin, iki yüzde 50’nin karşı karşıya olduğu bir ülke olduğunu dile getiren Bahçeli, "Kafasının tası atarsa evde zor tuttuklarını da anında serbest bırakabilecektir. Başörtü istismarını bir türlü bırakmayan bu kafadır. İstanbul’da bir camide bira içildiğini iddia ederek, kışkırtıcılık yapan ve düşmanlık tohumları eken bu şahıstır. Düne kadar ’al gülüm-ver gülüm’ halinde olduğu ve kendi sözleriyle söyleyerek olursam ’5 kat zenginleştirdiği’ faiz lobisini bugün hedef tahtasına koyan bu zattır. Bu faiz lobisinin beşiğini sallayan, yediren, içiren, giydiren ve büyüten başbakan nasıl olmuştur da eski dostların birden bire düşman saflarına çekildiğini iddia edebilmiştir? Başbakan Erdoğan, faizcileri, vurguncuları ve yağmacıları uzaklarda değil, hemen yanı başında dizinin dibinde aramalıdır" diye konuştu.


BAHÇELİ: BAŞBAKAN BAHAR DEĞİL, KARA KIŞ YAŞATMIŞTIR

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Tunus’tan geldikten sonraki açıklamalarının tutarsız olduğunu öne sürerek, "Hatta Türk Baharının 3 Kasım 2002’de yaşandığını ileri sürmüştür. Başbakan herhalde bu tespitini söylerken şuurunu kaybetmiştir.Türk’ü bitirmek için yıllardır mesai harcayan, Türk Milletini dahi kabullenmeyen birisinin Türk Baharı demesi komedidir, hezeyandır, kuru laf kalabalığıdır. Kasım 2002’de eğer bir bahar yaşanmışsa, bunun adı BOP’tur, Kandil’dir, peşmergedir, PKK’dır. Başbakan Erdoğan bahar değil, kara kış yaşatmıştır. Taksim Gezi Parkı bunun en son örneğidir" dedi.


"ERDOĞAN ÖZÜR DİLEMELİDİR"

Başbakan Erdoğan ve hükümetinin şiddete son vermesi ve geçleri anlaması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Türk gençlerini anlamalı, mağdur ettiği milyonlardan özür dilemelidir. Hoşgörülü ve makul olmalıdır. Taksim’deki yangın daha da büyümeden söndürülmelidir. Masum vatandaşlarımızın arasına sızan terör gruplarına, illegal örgütlere fırsat verilmemelidir. Çare demokrasidedir. Önüne gelenle konuşan Barzani ve İmralı canisine sevgi gösterisinde bulunan başbakan, gençlerimizi kucaklamalı ve onların nefret objesi olmaktan biraz kurtulmaya çalışmalıdır. Kendisinin görüştüğü sözde Gezi Parkı Heyeti’de bir AKP imali ve tertibi olup, gençlerimizi temsilden tamamen uzaktır. Şayet olayların önü alınamazsa, Türkiye yönetilemeyecek kadar büyük badire ve sıkıntılara mahkum olacaktır. Buna da Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkı yoktur" diye konuştu.

MHP Lideri Bahçeli konuşmasının sonunda ise gençlere şöyle seslendi:

"Gücünüzü gösterin ve sandığa mührünüzü vurun. Gece parkta yatmakla, sokaklarda didişmekle bir yere varamazsın. Bu oyunlara düşmeyiniz. Toplam nüfusun yüzde 13.3’ü 18- ile 25 yaş grubudur. 10 milyon nüfusa sahipsin, genç kardeşim. Gazla taşla oyalanma. Gençlik iradesini demokrasi içerisinde sandığa götür ve bu AKP’ye vur gitsin. AKP’nin ampulünü söndür. Sen buna layıksın. Çapulcu diye adını koydurma. Makul ol, dürüst ol, dik dur ve vatanına milletine sahip ol. Bunun için Ülkücü gençlik Taksim’de Kızılay’da yoktur, olmayacaktır. Annenizi babanızı üzmeyin. Yeniden bir mağduriyet ve mahkumiyet yaşamayın. Hayatınızı tehlikeye atmayın. Ülkücülerle, milliyetçilerle kucaklaşın. Sokaklarda değil, hür meydanlarda olun."


Süheyla GÖZDERELİLER- Faruk KAHRAMAN- Onur ERDİK/ÇİFTLİKKÖY (Yalova), (DHA)

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.