TOPLUMUN HER KESİMİNİ SOSYAL YAŞAMA KAZANDIRACAĞIZ

TOPLUMUN HER KESİMİNİ SOSYAL YAŞAMA KAZANDIRACAĞIZ

Sarıyer Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl açılan Türkan Saylan Sosyal Yaşam Merkezi’nde yapımı tamamlanan spor salonu hizmet vermeye başladı. Açılışta konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, toplumun her kesimini sosyal yaşama kazandırmak için bu

Sarıyer Belediyesi’nin yaklaşık bir yıl önce hem yaşlıları, hem doğaseverleri hem de çocukları bir araya getirecek yeni bir yaşam alanı sağlamak için hizmete açtığı Türkan Saylan Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki spor salonunun yapımı tamamlandı.  İçinde çok amaçlı salon ve özel eğitim sınıfı ile dinlenme alanlarının yer aldığı merkezde bulunan salonun açılışına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ve Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ın yanı sıra meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Başkan Genç, toplumun her kesimini sosyal yaşama kazandırmak için bu tür anlamlı çalışmalara devam edeceklerinin altını çizdi. Açılışta merkezde eğitim gören kursiyerler ve hocalarına sertifikaları ile çeşitli hediyeler verildi.

 

BÜYÜK HEYECAN DUYUYORUZ

 

Açılışta konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Doğruya ulaşmak istiyorsanız işiniz kadınlara teslim edeceksiniz. Bizler, sizin yaptıklarınızdan heyecan duyuyoruz. Kadının yaşama bakışı bizimkinden çok farklı. Ben yaşam alanları içinde bu tür yerlerin önemli olduğunu düşünüyorum. Birincisi, çok büyük bir samimiyet getiriyor. Her şeyin gönüllülükle gelişmiş olmasının da ayrı bir önemi var. Sizler sahip çıktıkça başka yerlerde de böyle alanlar oluşur,” dedi.

 

BURADA PARA GEÇMİYOR

 

Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ise, “Yaklaşık bir yıl önce bu merkezin kapılarını açmıştık. O gün verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Buradaki projenin çıkış amacı halka hizmettir. Bugün burada hayata geçirdiğimiz çok önemli şeyler var. Tecrübeni Paylaş Projesi’nin genişlediğini, ilçe dışından katılımcılarımız bulunduğunu görüyoruz. Burada her şey gönüllülük esasıyla gönüllü katılımcılarla yapılıyor, yani burada para geçmiyor. Bu küçük merkezin 750 kullanıcısı var. Yurtdışından gelen misafirlerimiz merkezin bahçesine ağaç dikti. Artık ilçemize gelen herkes önce burayı ziyaret ediyor,” dedi.


Kaynak: Sarıyer Belediyesi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.