TOPRAKLA BULUŞAN ELLER ÜRÜNLERİNİ TOPLAMAYA BAŞLADI

TOPRAKLA BULUŞAN ELLER ÜRÜNLERİNİ TOPLAMAYA BAŞLADI

Beylikdüzü’nün ortasında vatandaşları toprakla buluşturan Hobi Bahçesi parsel sahipleri kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Yağmurlu ha..

Beylikdüzü’nün ortasında vatandaşları toprakla buluşturan Hobi Bahçesi parsel sahipleri kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Yağmurlu havaya rağmen yaklaşık 400 kişinin katıldığı organizasyonla hem artık ürün vermeye başlayan bahçelerin açılışı yapıldı hem de parsel sahipleri tanışma fırsatı buldu. Hobi Bahçelerini gezen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Artık hazıra dönük bir millet olmaya başladık. Tekrar özümüzü yakalamak adına bu projeyi çok önemsiyorum.” dedi.

Toplam 15 bin metrekareden oluşan Umut Meyve Ormanı içerisinde yer alan Hobi Bahçeleri’nin açılış ve tanışma organizasyonu yapıldı. Yağmurlu havaya rağmen 400 kişinin katıldığı kahvaltıda Peyzaj Mimarı Çağla Tan fide ekimi ve bitki bakımı ile ilgili bilgiler verdi. Mart Ayı içerisinde kura ile bir yıllığına Beylikdüzü sakinlerine tahsis edilen 133 Hobi Bahçesini gezen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ata tohumu çoğaltım alanında fidelenen domates fidelerini ve vatandaşın büyüttüğü ceviz ağacı fidesini ekti.

“Tekrar özümüzü yakalamak adına bu adımı attık”

Büyük ölçüde ürün veren bahçeleri tek tek gezen Başkan İmamoğlu, “Burada çok güzel bir manzara yarattınız. Toprakla bütünleşmek fikri yoğun bir şekilde burada yaşayanların fikriydi. Biz bu talebi gördük ve sadece şekil verdik. Burada ürettikleriniz inanın en büyük projelerden daha kıymetli. Çünkü büyük işler yapıp insanlıktan uzaklaşırsanız, yapılan işin bir anlamı yok. Esas olan insana değer verebilmek. Artık hazıra dönük bir millet olmaya başladık. Tekrar özümüzü yakalamak adına bu adımı attık. Burası sizlere emanet. Emeğinize sağlık.” diye konuştu. Kahvaltının ardından çocuklara doğa temalı atölyelerde ahsap boyama ve tohum ekme etkinlikleri yapıldı.

Her Yaştan Bahçe Sahibi Bir Araya Geldi

Organizasyona Hobi Bahçesi gönüllülerinin yanı sıra İstanbul Valiliği Beylikdüzü Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri, alan yetersizliği nedeniyle Hobi Bahçesi oluşturulamayan okul öğrencileri ve velileri de katıldı. Huzurevi sakinleri Hobi Bahçelerinin bakımını hep birlikte yaptı.


Kaynak: istanbulses/ Beylikdüzü


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.