TRABZON GÜNLERİ BİNLERCE İSTANBULLUYU AĞIRLADI

TRABZON GÜNLERİ BİNLERCE İSTANBULLUYU AĞIRLADI

26 Eylül 2022

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Trabzonlular Derneği işbirliği ile Fevzi Çakmak Meydanı’nda gerçekleştirilen Trabzon Günleri’nde katılımcılara 3 ton hamsi ızgara ikram edildi. 4 gün boyunca binlerce kişinin ziyaret ettiği festivalde vatandaşlar, Trabzon’un kendine özgü mutfağından, yöresel el sanatlarına, horonundan kemençesine kente dair özledikleriyle bir araya gelme imkânı buldu.

Binlerce katılımcı horon ve kemençeye doydu

Festivalin son gününde vatandaşlar ikram edilen hamsi ekmek ve helva alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Trabzon Günleri’nde Trabzonspor’un şampiyonluğunu birlikte kutlayan binlerce katılımcı, coşku dolu anlar yaşadı.

Siyasi parti temsilcilerinin de ziyaret ettiği festivalin son gününde yörenin sevilen sanatçıları İsmail Türüt, İlyas- Furkan Derya, İslam Yıldız, Nuray Aksoy Fevzi Çakmak Meydanı’nda konser verdi. Sanatçıların söylediği şarkılarla eğlenen katılımcılar, horona ve kemençeye doydu.

Diğer yandan Trabzon’un yöresel tatlarından almak isteyen vatandaşlar etkinlik alanında bulunan çadırlarda alışveriş yaptı.

“Biz gidemesek de memleketimiz buraya geldi”

Etkinliği ziyaret eden vatandaşlardan İzzet Korkmaz  “İki senedir Trabzon’a gidemiyoruz ama memleketimiz buraya geldi. Çok mutluyuz çok gururluyuz. Bizim ürünlerimizi görünce daha bir mutlu oluyoruz. Her şey çok güzel. Hamsimizi yedik alışverişimizi yaptık. Hemşerilerimizi gördük. Çoluk çocuk ailecek geldik. Bebeğimiz de var burada. Tereyağ, mıhlamalık, sucuk, ekmek aldık” dedi.

22-25 Eylül tarihleri arasında Sefaköy Fevzi Çakmak Meydanı’nda düzenlenen Trabzon Festivali’nde Onay Şahin’den, Hülya Polat’a, İsmail Türüt’ten Erkan Yeşilyurt ve Ekin Uzunlar'a Karadeniz müziğinin sevilen sesleri Küçükçekmecelilerle buluştu.

at2nuc8pgkbzfhqw7m1yfjda.jpg

l5kfwlnhsa7m9ojubxdir4oz.jpg

1bihspafj9pb5rlqyfvz6k2c.jpg

jzlecilq4dmqd2rvnxnesykv.jpg

nphfulo87k59r40yxkn3gcj1.jpg

ywxb0c5g4iy7nqbefgjskd6c.jpg

qwit9whnb7buc48Ipddvam5g.jpg

be3aofnsld8qoydiwhgfxcas.jpg

pidjwz9zkwccljaqyt2yk18o.jpg

wm2dIetoyd0zzvcqpgtjrnxe.jpg

grovbmaqfxpy8r03ldgaplsf.jpg

qdcoxueh92bjo0ht31plflb7.jpg

zar5rnowxuhtkzjqcusIlotj.jpg

moro8ucwcetxhhr5qv4l29di.jpg

iemykpfj3g19o2az8q0vryuj.jpg

fjkcgerd5vIuplshaf6kxm8t.jpg

ogsiulxw3hrscfma6leyhv4g.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.