Trakya Koşusu'nda kazanan Lion Victory oldu

Trakya Koşusu'nda kazanan Lion Victory oldu

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, 1200 metre mesafe üzerinden çim pistte düzenlendi.

2022 yılı Uluslararası Trakya Koşusu'nu, Selahattin Çizik'in sahibi ve yetiştiricisi olduğu Lion Victory (King David - Rafia / Ramadan) jokeyi Halis Karataş idaresinde zaferle noktaladı. Doru erkek tay son startı olan ve galibiyetle ayrıldığı G1 Karayel Koşusu'nun ardından bu mücadelede de başarılı bir performans ortaya koydu ve üst üste ikinci Grup koşu zaferini hanesine yazdırdı. Arzu Kılıç'ın antrenörlüğünü üstlendiği safkanın bu birinciliği kariyerinin beşinci startındaki dördüncü galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Tamamı erkek 5 safkanın katılımlarıyla koşulan yarışta jokeyi Mehmet Kaya ile start alan Urfa Aslanı (Approve - Waimaria / High Chaparral) tabelanın ikinci basamağında kendisine yer bulurken, Dagmar (Three Valleys - Gipsy Queen / Dehere) Vedat Abiş idaresinde üçüncü oldu. Jokeyi Gökhan Kocakaya ile mücadelede boy gösteren Bright Fire (Native Khan - La Colita / Ice Man) pistten dördüncülükle ayrılırken, Solido Hermanos (Mendip - Heavens Help / Royal Academy) Akın Sözen idaresinde beşinci oldu.

Koşunun galibi Lion Victory için bitiriş derecesi 1.11.25 olurken, farklar 7 Boy - 2,5 Boy - 2 Boy - 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Selahattin Çizik'e kupasını Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı verdi.

İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk kazanan safkanın antrenörü Arzu Kılıç'a plaketini takdim etti.

Türkiye Varlık Fonu Hukuk Müşaviri Av. Tarık Tekin ise kazanan safkanın jokeyi Halis Karataş'a plaketini verdi.

Törene YKK Koordinatörü Murat Birol Kayim, Kulübümüz Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya ve Kulübümüz Genel Müdürü Tuncel Aydın da katıldı.

 

ervajblbmuwqgtxg0npo1zzp.jpg

veaj16prfuhipekmsog3adut.jpg

pkqs2gecdbdtaonhfu9qyzug.jpg

jdhzcxbrqweIlcz3m4i0g8sm.jpg

jsugdak213hepanb8myt0d6r.jpg

qlwjy1mdgfya97gf2tpu4e5w.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.