Türkan Saylan Tenis Turnuvası ödül töreni gerçekleşti

Türkan Saylan Tenis Turnuvası ödül töreni gerçekleşti

Büyükçekmece Geleneksel Prof. Dr. Türkan Saylan Tenis Turnuvası’nın ödül töreni Mimaroba Barış Manço Parkı Tenis Kortları’nda milli sporcu Melis Sezer’in katılımıyla gerçekleşti.

 

İstanbul genelinden 180 tenis sporcusunun 4 haftadır yarıştığı Prof. Dr. Türkan Saylan geleneksel tenis turnuvası, 7 farklı kategoride final maçları oynanarak tamamlandı.

 

İnanılmaz bir ilgi oldu

Büyükçekmece Belediyesi Spor, kültür ve eğitimden sorumlu Başkan Yardımcısı Gürhan Ozanoğlu çocukları spora daha çok teşvik etmeyi hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu: ‘’Yaklaşık 1 buçuk aydan beri Prof. Dr. Türkan Saylan adına Büyükçekmece Belediye’mizin tenis öğretmenleri ile birlikte bir turnuva düzenledik. İnanılmaz bir ilgi, alaka oldu. Yaklaşık 180 katılımcıyla başladık. Çeşitli branşlarda 18 yaş altı bayanlar, erkekler, çiftler, yeni başlayanlar farklı branşlarda ve bugün de sonlandırdık. Bizim hedefimiz çocuklarımızı sporla, sanatın farklı dallarıyla uğraşarak topluma faydalı birer birey haline getirmek. 1 hafta sonra da 3500 civarında çocuğumuza spor okulları açıyoruz 15 farklı branşta. Tenis de bunlardan bir tanesi. ‘’


 

‘’Örnek olmasını ve artmasını diliyorum’’


 

Tenis turnuvalarının ödül törenine katılan ve gösteri maçını yapan Milli Sporcu Melis Sezer, belediyelerin böyle turnuvalarla halkı tenise teşvik ettiğini söyleyerek şu şekilde konuştu: ‘’Böyle bir atmosferde bulunmak gerçekten çok güzel. Şu anda Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği bu organizasyonda hem şaşırdım hem de bulunduğum için çok mutluyum açıkçası. Böyle turnuvaların belediyeler tarafından düzenlenmesi onların halkı daha fazla tenise teşvik etmelerine yardımcı oluyor. Ben o yüzden bunların bir örnek olmasını ve artmasını diliyorum.’’


 

Şampiyon olan tenisçiler


 

Turnuvada birincilik elde eden tenisçiler şu şekilde oluştu;

Yeni Başlayan Kategorisi: Yağmur Akşit

Yeni Başlayan Erkekler Kategorisi: Gökhan Hacıoğlu

18+ Tek Kadınlar Kategorisi: Bige Çaylak

18+ Tek Erkekler Kategorisi: Kaan Yılmaz

50+ Tek Erkekler Kategorisi: Uğur Çiroğlu

Çift Kadınlar Kategorisi: Hülya Akdemir/Bige Çaylak

Çift Erkekler Kategorisi: Mert Duran/Burhan Gezer

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.