Türkiye Yardım Severler Derneği’nden Eğitime Katkı

Türkiye Yardım Severler Derneği’nden Eğitime Katkı

Türkiye yardım severler derneği Kağıthane şubesi, Kağıthane Milli Eğitim müdürlüğü ile birlikte, eğitim yardımlarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği tarafından başlatılan "81 İlde 81 Ana Sınıfı Projesi" kapsamında İstanbul Kağıthane şubesi 3. anasınıfı projesi son aşamasına gelindi.  

Kağıthane Şubesi olarak hayırseverlerin katkılarıyla açtıkları ana sınıfı sayısının 3'e ulaştığını kaydeden Kâğıthane şube başkanı Tülay Kesebir:  "Ana sınıfı, eğitimin ilk basamağıdır. Biz de oradan başladık" diye konuştu.

Kâğıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çayır  yaptığı açıklamada, “Türkiye yardımseverler derneği Kağıthane şubesi ile birlikte özel eğitim anaokulu yapıyoruz. Fiziksel engeli olan kişileri normalde okullarımıza alabiliyoruz,  bunlarla alakalı herhangi bir sorun yok. Fakat zihinsel engeli bulunan özel eğitim öğrencilerimizin gidebileceği bir yer yok. İlk, orta ve lise düzeyinde okullarımız var anaokulu düzeyinde Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Sarıyer gibi ilçelerimizde böyle bir anaokulu yok. Bu ihtiyacı gören yardımseverler derneğimiz bir yatırım yaptılar ve Okmeydanı’nda. Tülin Manço  ilk ve ortaokulumuzun yanında 6 sınıflı, 2 katlı özel eğitim görecek şekilde donanımını düzenleyecekler.  Okulumuzun kaba inşaatı bitmiş durumda. Önümüzdeki eğitim yılında hizmete açacağız. Bu çocuklarımızın hayatını kolaylaştırmak, geliştirmek adına geç olmadan eğitimlerine bu sayede başlayacaklar. Kendi kendine yetemeyip diğer öğrencilerin öğrenmesine katkısı olan üstelik en özel öğrencilere katkı sağlamak en hayırlı bir eğitim faaliyetidir. Bu proje 8 ay önce başladı emeği geçen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye yardımseverler derneği Kâğıthane şube başkanı Tülay Kesebir, “ bu bizim yaptığımız 3. okul projesidir. Bu çok özel bir projedir, Otistik çocuklarımızı Kâğıthane de farkına vardık. Çevreninde farkına varması için böyle bir okul yapmak için yola çıktık. Çokta güzel bir okul oluyor. Bu okulu yapımında bizi destekleyenlere çok teşekkür ediyorum. Kâğıthane ve çevresine çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.