Türkoba’da kablolar salkım saçak olmayacak

Türkoba’da kablolar salkım saçak olmayacak

Büyükçekmece Belediyesi Elektrik ve Aydınlatma Şefliği çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Türkoba Mahallesinde ki elektrik hatlarını yer altına alma ve aydınlatmalarını yenileme çalışmalarını sürdüren şefliğin şimdiki durağı Türkoba Atatürk Caddesi ve meydandaki hatlar oldu.

 
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün’ün oldukça önem verdiği projeyi Başkan Yardımcısı Ahmet Bayraktar yakından takip ediyor. Çalışmalarda 3 km’lik elektrik hattı yer altına alınacak. En kısa zamanda çalışmaların tamamlanacağı ve Türkoba’da salkım saçak elektrik hatlarına son verileceğini belirten Başkan Yardımcısı Bayraktar, vatandaşı da dinlemeyi ihmal etmedi.
Görüntü kirliliğinin yanı sıra, sağlık açısından da son derece tehlikeli olan yüksek gerilim ve havai hatların Büyükçekmece’nin hiçbir bölgesinde kalmayacağını belirten Bayraktar; “ Büyükçekmece Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün bu projeye haklı olarak çok büyük önem veriyor. Öncelikle elektrik hatlarını yer altına aldıktan sonra meydan çalışması ve diğer çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.