Tuzla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden Fiyat Listeleri Denetimi

Tuzla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden Fiyat Listeleri Denetimi

Fiyat etiketi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmî Gazete'de yayımlandı. Buna göre yönetmeliğinin 8’inci maddesinin birinci fıkrası ‘Hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerleri, hizmetin sunulduğu işyerinde, ayrıca lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işyerlerinde ise işyerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılır, takılır veya konulur’ şeklinde değiştirildi. Bu kapsamda Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri, restoran, kafe, lokanta gibi iş yerlerinde fiyat görünürlüğü denetimi yaptı. 

“DENETİMLERİMİZİ SIKLAŞTIRIYORUZ” 

Denetimlere katılan Tuzla Belediyesi Zabıta Ekibi’nden Hüseyin Öztürk “Resmî Gazete’de fiyat etiketi yönetmeliğinde değişikliğe gidilmişti. Restoran, kafe, lokanta gibi iş yerlerinin giriş kapılarında ve masalarda fiyat listelerinin bulunması gerekiyor. Bizler de o yönde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Fiyat listeleri eksik olan işletmelerde 3 gün süreyle tebligat yapıyoruz. 3 günün ardından tekrar denetlediğimizde gerekli yasal işlemleri gerçekleştiriyoruz” dedi.orsx6ql41pp3avdfwn9nfkie.jpg

dkf9esnItsugk4ayuwip8coj.jpg

3uk5r6ymwpnig1vcndIjbxkj.jpg

qml2ba6gmkdljazc857Ixdwt.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.