Tuzla’da Dünya Bisiklet Günü’ne Özel Tur Düzenlendi

Tuzla’da Dünya Bisiklet Günü’ne Özel Tur Düzenlendi

Çevre dostu ve sağlıklı ulaşım aracı bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla 3 Haziran, Dünya Bisiklet Günü olarak ilan edildi. Bisiklet Günü, tüm dünyada olduğu gibi tüm yurtta çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor. Tuzla Belediyesi de 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ne özel tur düzenledi. Düzenlenen tura, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, öğrenciler, vatandaşlar ve sporcular katıldı. Yaklaşık 5 kilometrelik bisiklet turu, Türkiye’nin ilk ve tek gemi gençlik merkezi olan Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi önünden başladı. Tuzla sahili ve ara sokaklarında bisiklet sürerek farkındalık oluşturan katılımcılar yine Gençlik Gemisi’nin önünde turu tamamladılar. Başkan Yazıcı, etkinliğe katılan öğrenciler ile tek tek sohbet ederken, programa katılan otizmli vatandaşlar ile de özel olarak ilgilendi.

“MASKELERİN KALKMASI GÜZEL BİR HEYECAN KATTI”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü vesilesi ile okullarımız ve halkımızın katılımı ile biz de gençlerle birlikte pedal çevirdik. Her yıl yaptığımız etkinliklere göre bugün gerçekten pandeminin geçmiş olmasının vermiş olduğu bir güzellik var. Pandemiden sonra çok güzel bir katılım ve maskelerin de kalkması güzel bir heyecan kattı. Tüm bedeni çalıştıracak sporlardan bir tanesidir. Sağlık için de yapılacak en güzel sporlardan bir tanesidir. Tekrardan 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nü kutluyorum” dedi.  

 “BU DÜNYAYI HEP BİRLİKTE EL ELE KURTARACAĞIZ”

Bisiklet sürmenin sağlık açısından çok kıymetli olduğunu belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Ayak kasları ile beraber tüm bedenin de çalışmasını sağlıyor. Birazcık hava almak ve çevre ile iç içe olmak açısından da bisiklet binmek çok kıymetlidir. Sağlıklı beden için şart olduğunu zaten söylüyorum. Alternatif enerji kaynaklarına ihtiyaç duyduğumuz dünyada ekolojik denge bozulmuş, küresel ısınmanın olduğu bir dönemde mutlaka bizim de karbondioksit emisyonuna 1 ton katkımızın dünyadaki yüzde 40 azaltma hedefine ve dünyayı 2050’ye doğru kurtarmak için güzel bir bireysel hedef. Dolayısıyla bisiklet binmek eşittir kişi başına düşen 1 ton karbondioksit emisyonunu 1 yıl boyunca azaltmak dünya için, ekolojik denge için, çevre için, ülkemiz ve bütün insanlık için çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Sağlık ve çevre için bisiklet binelim ve bu dünyayı hep birlikte el ele kurtaracağız inşallah” dedi.  

“ÖZEL ÇOCUKLARIMIZI ARAMIZDA GÖRMEK ÇOK KIYMETLİ”

Başkan Yazıcı,” Etkinliğimizde çok kıymetli katılımcılar var. Özellikle toplumun her kesiminin ve özel çocuklarımızın katılması bizi ayrı keyiflendirdi. Kendileriyle biraz konuştuk. Kendilerinin ne kadar heyecanlı olduklarını gördüm. Onlar için de çok kıymetli ama onları da içimizde görmek bir o kadar kıymetli” dedi. 

hvgdqxc4iI1ehbfntrvlcrsb.jpg

pebveh4mwncum9s5tp2w8ygI.jpg

h2kerfoygldkI1jw4jsbt6qd.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.