Tuzla’nın özel çocukları, anneleriyle ‘Mutluluğun Resmi’ni çizdi

Tuzla’nın özel çocukları, anneleriyle ‘Mutluluğun Resmi’ni çizdi

Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte Anneler Günü de kutlandı. Tuzla’nın özel gereksinimli çocukları ve anneleri ‘Mutluluğun Resmini Yapıyoruz’ yazısını el yordamıyla bez pankart üzerine boyadı. Başkan Eren Ali Bingöl’ün katılımıyla renklenen etkinlik, çocukların, anneleri adına mutluluğun resmini yapmaları için masa başına davet edilmesi ile devam etti. Tuzla’nın özel çocuklarına Başkan Eren Ali Bingöl de eşlik etti. 

“TUZLA’DAKİ HER ANNE BİZİM ANNEMİZMİŞ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ”

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, “Annelerimizin emeği çok kıymetli, Annelerimizin fedakârca verdiği bu emek, Tuzla’yı güzelleştiren yegâne şeylerin başında geliyor. Bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum, onlarla gurur duyuyorum. Tuzla’daki her anne bizim annemizmiş gibi çalışacağız. Tuzla, herkes için daha ulaşılabilir bir ilçe olmalı. Mahallerimizde engelsiz kaldırımlar, parklar, kamu kurumlarına ulaşımı da planlayıp çalışacağız. Bugün bol bol eğlenin, yüzünüz gülsün çünkü siz buna değersiniz” şeklinde konuştu.

“OĞLUMLA BU ETKİNLİĞE KATILDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Down sendromlu oğlu Cenk ile etkinliğe katılan Fatma Keser, “Oğlumla bu etkinliğe katıldığım için çok mutluyum. Her sene yaptığımız etkinliğin bu yıl Anneler Günü’ne denk gelmesi ayrı bir güzel oldu. Çocuklarımız da çok mutlu, biz de çok mutluyuz. Mutluluğun resmini çizdik. Başkanımız gelecek onun için ayrı bir mutluyuz” dedi.

hwzI6hacfduo9ygxkpe72lb0.jpg

8gdiar1prykbznhw3jp4Iex7.jpg

wgfod9rhlw0nace1y2skjzlq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.