ULUSAL MEDYA TEMSİLCİLERİNE ANKAPARK SÜRECİ ANLATILDI

ULUSAL MEDYA TEMSİLCİLERİNE ANKAPARK SÜRECİ ANLATILDI

Tema parkın alım süreciyle ilgili bir sunum yapan Yavaş, gazetecilerin tüm sorularını cevapladı. Yavaş, “Bizim önceliğimiz vatandaşın parasını böyle hayali yatırımlara yatırmak değil.Amacımız buranın yok olmamasını sağlamak ve halka ücretsiz olarak açmak” dedi.

Yapımı 801 milyon dolara mal olanANKAPARK’ın 3 yıllık hukuk mücadelesi sonucu mahkeme kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilmesinin ardından tema parkın kapıları bu kez Ankara’daki medya kuruluşlarının temsilcileri ve haber müdürlerine açıldı.

Tema park alanı içerisinde yapılan otobüs turunun ardından ABB Başkanı Mansur Yavaş gazetecilere ANKAPARK’ın alım süreciyle ilgili bir sunum yaptı. Alım sürecini tarih ve belgeleriyle anlatan Yavaş, sunumun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

YAVAŞ: “ADETA YALVARDIK”

Sunumu sırasında ANKAPARK’ın alım sürecinde verilen hukuk mücadelesini, alınan karar ve itirazları tarihleriyle birlikte anlatan Mansur Yavaş, ANKAPARK’ta çalışanların olmaması ve güvenlik zafiyeti bulunması nedeniyle ABB’ye teslim edilmediği her gün kamu zararının artacağını belirterek alanın teslim edilmesini istediklerini ve mahkemeye başvurduklarını belirtti.

İşletmecinin iflasını ilan etmesinin ardından alanda hırsızlıkların artması ve parkın günden güne yıpranması nedeniyle defalarca mahkemeye başvurduklarını kaydeden Başkan Yavaş,“Tümü reddedildi. Adeta yalvardık burası çürüyor diye”dedi. Yavaş, 1 Eylül 2020 ve 5 Nisan 2021 tarihlerinde ANKAPARK hakkındaki bilgi notlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğunu belirterek“Zaman zaman Çevre Bakanı ile de bir araya geliyoruz. Bu konuda da Hukuk Müşavirliğimizin notlarını 2 kere kendisine ilettim”dedi.

ANKAPARK’ın geleceğine Ankaralılarla birlikte karar verileceğini belirten Yavaş, hasar tespit çalışmalarının ardından sorumluların tespiti ve tazminat davası için süreç başlatacaklarını kaydetti.

“AMACIMIZ BURANIN YOK OLMAMASINI SAĞLAMAK”

Açıklamalarında, önceliklerinin Ankara halkının istekleri olduğunu vurgulayan Başkan Yavaş,“Ben buranın Ankara halkının malı olduğunu biliyorum. Asla buranın zarar görmesini istemem. Hiçbir yönetici de buranın zarar görmesini istemez. Şunu sorgulamak lazım; garibanlara tonu 1,5-2 dolara su satılarak yapıldı burası. Yani tonu 30 liradan su satıldı. Toplu taşıma 1 dolardan hizmet verdi uzun yıllar. Oradan elde edilen paralar buraya gömüldü. Ankara’da hala açıktan akan kanalizasyonlar var. Geldiğimizde 800 su deposunun halini görmeliydiniz. Onları değiştiriyoruz. Açıktan akan kanalları bitiriyoruz. Hala da devam ediyoruz. Bizim önceliğimiz bunlar. Bizim önceliğimiz vatandaşın parasını böyle hayali yatırımlara yatırmak değil. Yine de tekrar söylüyorum, amacımız buranın yok olmamasını sağlamak ve halka ücretsiz olarak açmak”ifadelerini kullandı.

Başkan Yavaş, ANKAPARK’ın yeniden kullanılma açılması ya da oyuncakların kaldırılıp sökülmesi ile ilgili sorulara ise‘tespit çalışmalarının devam ettiği’cevabını verdi.

gyv7nwwaoylerk5kqtfus9dp.jpg

vrc9ejuxougybvksb40pjarm.jpg

8cgbrtfspvikuc0nlwoeIg41.jpg

fy9v2bIfedxwzscudmea5nwv.jpg

h7lskp3m5on9ogbeInjjyxxq.jpg

qzmpf3ftxox1qwsp4wcvrank.jpg

utevajd0wn6zcockmmhqIf3w.jpg

l2l8mraiugdbtjuervhe9q1z.jpg

6o15o8Ihmgdntyblqbmi2gqk.jpg

cl5Ir9mxajnhtgjd30fszw4g.jpg

rqvmxtfryelu2hpktbag879c.jpg

cog2hqfznm1kbidokeyrpcyh.jpg

d3cstxg7mlhfin5rtdwbrnxy.jpg

9v4j1ubcskpzeoqxyniwvt2h.jpg

rzwoxh9kuveqsnaIh0ed4lgm.jpg

4rvazmnw7udv2bji9qayznoI.jpg

lknvtueboe3mf5yds8phwzyj.jpg

u3iIzl9qc4pyvtx817ks2ab6.jpg

4ctbzzIw17goukble26yphds.jpg

wqm6o9nv8a214kj0uhzuyezt.jpg

uewcggcrotjjlm7o8xefuwad.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.