ULUSLARARASI ALİ HÜRYILMAZ BİSİKLET YARIŞI'NDA KIYASIYA MÜCADELE

ULUSLARARASI ALİ HÜRYILMAZ BİSİKLET YARIŞI'NDA KIYASIYA MÜCADELE

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Ali Hüryılmaz bisiklet yarışına katılan Türk ve Bulgar bisikletçiler, ortaya koydukları mücadele ile nefesleri kesti.

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Ali Hüryılmaz bisiklet yarışına katılan Türk ve Bulgar bisikletçiler, ortaya koydukları mücadele ile nefesleri kesti.

Büyükçekmece Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Büyükçekmece Spor Akademisi Bisiklet Kulübü ve Ali Hüryılmaz Bisiklet İhtisas Spor Kulübü iş birliği ile düzenlenen 3’üncü Uluslararası Ali Hüryılmaz Kriteryum Bisiklet Yarışları, Büyükçekmece’de koşuldu.

300’ÜN ÜZERİNDE BİSİKLETÇİ KATILDI

Genç Erkek, Büyük Erkek, Büyük kadın ve Master kategorilerinde gerçekleşen yarışlara Türk ve Bulgar 300’ün üzerinde yarışmacı katıldı. Mimaroba Mahallesi, Eski Doğa Koleji Kampüsü önündeki parkurda gerçekleştirilen Uluslararası Ali Hüryılmaz Kriteryum Bisiklet Yarışları’nın startı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün tarafından verildi.

“BÜYÜKÇEKMECE, ULUSLARARASI YARIŞMALARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”

Yarışmaya katılan bisikletçiler ile şeref turu atan Başkan Akgün, Büyükçekmece’de bisiklet sporunun giderek yaygınlaştığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Büyükçekmece’de 3 bisiklet kulübümüz var. Federasyon ile birlikte Büyükçekmece’de Uluslararası 3. Ali Hüryılmaz Bisiklet Yarışması yapılıyor. Mimaroba bölgemizde. Parkurumuz çok güzel. Bundan sonraki hedefimiz Büyükçekmece ilçesinde bisikleti önce ulaşım vasıtası yapmak. Ondan sonra da uluslararası bisiklet yarışlarının sahnelendiği bir yer, bir ilçe, bir yaşam merkezi olarak Büyükçekmece’yi dünyaya duyurmaktır. Dünya’ya duyurmak diyorum çünkü Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte, onun ekibi ile birlikte Büyükşehir’in projesi olarak Büyükçekmece baraj gölünün Lagün gölünün etrafında 32 kilometrelik bisiklet ve her türlü sporun yapılabileceği bir parkur yapıyoruz. Ama esas itibariyle bisiklet yarışlarının uluslararası boyutta çok estetik bir alanda yapılmasına altlık hazırlıyoruz. 2023 Cumhuriyet’in 100’üncü yılında da güzel bir uluslararası bisiklet yarışıyla bu parkuru taçlandırırız. Ayrıca yine Büyükçekmece koyunun etrafında da yine Ekrem İmamoğlu Başkanı’mızın büyük desteğiyle Büyükşehir Belediyemiz yeni bir düzenleme yapıyor. Dolayısıyla 32 kilometre Büyükçekmece Gölü’nün etrafında, 16 kilometre Büyükçekmece Koyu’nun etrafında olmak üzere 48 kilometre bisiklet sporunu çok keyifle yapılacak bir parkura sahip olacağız.”

BAŞKAN AKGÜN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e bisiklet sporuna katkılarından dolayı Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.  

Federasyon İl Temsilcisi Ali Rıza Emre, Dünya Olimpiyat Birliği Başkan Yardımcısı ve Türkiye Olimpiyat Birliği Başkanı Alper Kasapoğlu, Ali Hüryılmaz Bisiklet İhtisas Spor Kulübü Başkanı Hasan Terzi ve Büyükçekmece Bisiklet Kulübü Başkanı Ziya Beşparmak’ın katılımlarıyla gerçekleşen yarışta derece alan sporcuların madalyaları ise Belediye Başkanvekili Hakan Çebi, Büyükçekmece Belediye Meclis Grup Başkanvekili ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şahin tarafından takdim edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.