Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması’nda ödüller verildi

Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması’nda ödüller verildi

Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin uluslararası yarışmaları arasında önemli bir yer tutan Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması’nda ödül almaya hak kazanan fotoğrafçılara ödülleri törenle verildi.

 

Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin uluslararası alanda en fazla ilgi gören yarışmalarından olan Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması’na bu yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden 823 fotoğraf sanatçısın 3044 fotoğraf ile katıldı. Konusu “Ekolojik Dengesizlik” olarak belirlenen yarışmanın jüri üyeleri ise Ioannis Lykouris, Cristina Garzone, Burak Şenbak, Prof. Dr. Güler Ertan ve Doç. Dr. Bekir Tuğcu’dan oluştu. Serbest renkli, serbest monokrom ve ekolojik dengesizlik kategorilerinde ödül almaya hak kazanan fotoğrafların sahiplerine, Kemal Sunal Amfi Tiyatro’da düzenlenen ödül töreninde madalyaları takdim edildi.

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı  ve Festival Komitesi Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediye Koordinatörü ve Festival Komitesi İkinci Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu ve Büyükçekmece Fotoğraf Derneği Başkanı Hürriyet Akın ödül kazanan fotoğrafçılara madalyaları takdim edildi.

 

Uluslararası Güler Ertan Fotoğraf Yarışması’nda altın madalya kazanan fotoğrafçılar şu isimlerden oluştu:

 

Serbest Monokrom

 

FIAP Altın Madalya: Kishore Das (Hindistan)

 

TFSF Altın Madalya: Milena Milenkovic (Sırbistan)

 

Serbest Renkli

 

FIAP Altın Madalya: Toan Nguyen Duc (Vietnam)

 

TFSF Altın Madalya: Engin Ayyıldız (Türkiye)

 

Ekolojik Dengesizlik

 

FIAP Altın Madalya: Ekrem Şahin (Türkiye)

 

TFSF Altın Madalya: Sultan Ahmed Niloy (Bangladeş) 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.