ÜMRANİYE MESİRE ALANINA YOĞUN İLGİ

ÜMRANİYE MESİRE ALANINA YOĞUN İLGİ

Ümraniye Belediyesi tarafından, kent yaşamının yorucu karmaşasından uzaklaştırmak amacıyla hizmete açılan mesire alanı, her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce vatandaşa piknik yapma ve aileleriyle güzel vakit geçirme imkanı sundu.

Ümraniyelilerin daha ferah, yeşille iç içe yaşayabileceği, keyifle zaman geçirebilecekleri alanlar oluşturma hedefiyle çalışan Ümraniye Belediyesi; bu yıl da mesire alanında binlerce vatandaşı ağırladı.

Ümraniye Belediyesi’nin 2011 yılında hizmete açtığı İstanbul’un kültürel ve doğal yapısına en uygun şekilde hazırlanarak düzenlenen 340.000 metrekarelik Mesire Alanı; 4 sosyal tesis, 5 çocuk parkı, 7 ahşap köprü, 15 çeşme, 7 takım açık hava spor ünitesi, 30 bin metrekare şölen alanı ve 3.700 metrelik yürüyüş yolundan oluşuyor.

Ümraniyelileri ve çevre ilçelerden gelen vatandaşları yeşilin en doğal haliyle buluşturan ve şehrin stresinden uzaklaştıran mesire alanında, kameralar ile güvenlik en üst düzeyde sağlanıyor.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.