Üniversite Öğrencilerine Afet Bilinci Eğitimi

Üniversite Öğrencilerine Afet Bilinci Eğitimi

Esenyurt Belediyesi, mahalle afet gönüllüsü olmak isteyenüniversite öğrencilerine, afet bilinci eğitimi ve ilk yardım eğitimi veriyor.

İlçeyi deprem bilinçli bir kent yapma amacıyla çalışmalarınısürdüren Esenyurt Belediyesi, bu sefer ki rotasını üniversitelere çevirdi. Esenyurtbelediye binasında deprem bilinci eğitimi veren belediye ekipleri, gençleriolası afetlere karşı bilinçlendirdi. Verilen eğitimlerin ardından öğrencilereafet çantası ve katılım sertifikası takdim eden belediye yetkilileri, afetbilinci eğitimlerinin ilçenin tümünde devam edeceğini söylerken, üniversiteöğrencileri ise Esenyurt Belediyesine teşekkür etti.

Esenyurt Bilinçleniyor

Afet bilinci eğitimlerinin ilçenin tümüne dağılacağını belirten EsenyurtBelediyesi Afet İşleri Müdürü Gülşah Daş şöyle konuştu: “Esenyurt BelediyesiAfet İşleri Müdürlüğü olarak depreme karşı önlem kapsamında birçok çalışmayapmaktayız. Bunlardan bir tanesi de özellikle öğrencilerimizi eğitmek. Mahalleafet gönüllüsü olmak isteyen üniversite öğrencilerine bugün burada deprembilinci eğitimi verdik. Bu eğitimlerin içeriği; deprem anında, öncesinde vesonrasında yapılması gerekenler oldu. Daha sonrasında ise öğrencilerimize,Esenyurt Belediyesi’ne ait olan tam donanımlı arama kurtarma araçlarımızı vemalzemelerimizi tanıtarak nasıl kullanıldıklarını anlattık. Eğitimimizi öğrencileredeprem çantası ve katılım sertifikalarını vererek sonlandırdık.”

h4k6qstudgynoc1tv5rojmbz.jpg

mqezwoxbufrdkoiucasz3vym.jpg

pvIhgqnjk9fygdomrlzf2wts.jpg

bkmeznisxjal362kztuqf8tm.jpg

m4dfmrd1jexa2ngy6aqzqhc9.jpg

tssyf6mob4vdwqlgan7wr8kl.jpg

q5ko6rjzaf7ps8cdlvw1vzml.jpg

potkIhs1euw0lrr4zizq8ncg.jpg

edct1ohgmzpbtapomhlrfqr9.jpg

0gqquioyjxkuotalchdzwsep.jpg

ucbskxmxdyjnapqvlew2th7s.jpg

uqp8vd6jm0kduyol9v1shyzx.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.