ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN İLGEZDİ’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN İLGEZDİ’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Ataşehir Belediyesi’nin ücretsiz sunduğu “Üniversite Ders Destek Programı”na katılarak üniversitelere yerleşen öğrenciler, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür ziyaretinde bulundular.

Gençleri makamında ağırlayan ve onları tebrik eden Başkan İlgezdi, üniversiteye hazırlık süreci ve kazandıkları bölümlerle ilgili öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrenciler de eğitim faaliyetlerine yaptığı desteklerden ötürü Başkan İlgezdi’ye, Ataşehir Belediyesi ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Öğrencilere öğrenim hayatlarında başarılar dileyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Eğitim destek programları hazırlayarak bu yıl da gençlerimizi üniversite sınavına hazırladık. Öğrencilerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Ülkemizin değerli okullarını kazanan her öğrencimizi tebrik ediyorum. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve ilkelerinde giden siz gençlerimizin başarılarıyla bir kez daha gururlandık. Özellikle kız çocuklarının eğitim almasını çok önemsiyorum. Çünkü kız çocuklarının eğitimi ile toplumun kültür seviyesinin daha çok gelişeceğin inanıyorum. Tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi bir kez daha kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimize ise teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de öğrencilerimizin sınav maratonunda yanlarında olacağız” dedi.

Galatasaray Üniversitesi’nden Marmara Üniversitesi’ne, İstanbul Üniversitesi’nden Gebze Teknik Üniversitesi’ne kadar birçok önemli okullara yerleşen gençler hayallerindeki bölümleri kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Kazandığımı bu bölümlerden mezun olduğumuzda kimimiz doktor, kimimiz mühendis olacağız. Her zaman ideallerimizin peşinde koşarak ülkemiz için faydalı bireyler olarak daima çalışacağız” ifadelerini kullandılar.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na Ataşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültürevi ve Ferhatpaşa Gençlik Merkezleri’nde üniversiteye hazırlanan 207 öğrenciden 132 öğrenci, büyük başarı elde ederek, Türkiye’nin ve İstanbul’un köklü üniversitelerine yerleştiler.

 

 

 

h4tkybqxzrlwxmsapouqIo9f.jpg

hmzvcsyr5qdwmwnjpIlolf0y.jpg

u3ocpmlifmge6vfd1za5lrpa.jpg

yovs0ybdxqlf3wbrIcuudgvn.jpg

4lIossnxktjahb0euiczw3gl.jpg

wrcbxmarn0zu17t2fimd4kgv.jpg

98phvnybbe7awoklgxrvdziI.jpg

litfkIpbkun2gxtzwlxv3aq7.jpg

u2yadre6pstkgsvtjIfzqmhw.jpg

lem0ffdwdrurtzxyasm5ctsg.jpg

oh1qngmqb4kkdogdwaIuys2n.jpg

goaqvqtke2infmxvoybasgc8.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.