Üreten kadınlar emeklerini sergiliyor

Üreten kadınlar emeklerini sergiliyor

Maltepe Belediyesi’nin kadın danışma ve sosyal yaşam merkezlerinde çeşitli el işi kurslarında eğitim gören kadınlar, uzun uğraşlar sonucu yaptıkları ürünleri semt pazarlarında sergilemeye başladı. Sergilenen eserleri satan kadınlar ev ekonomilerine de katkıda bulunarak hem üretiyor, hem de sosyal hayata katılıyor.

Kadınların Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı faaliyet gösteren kadın danışma ve sosyal yaşam merkezlerinde aldıkları eğitim meyvelerini vermeye devam ediyor. Bu merkezlerde okuma-yazma, el işi, kadınlara yönelik sağlık ve farkındalık eğitimleri gibi birçok konuda eğitim alan kadınlar ürettikleri havlu, lif vb. gibi el işlerini semt pazarlarında satışa sunmaya başladı. Bu kapsamda Fındıklı Kadın Danışma ve Sosyal Yaşam Merkezi kursiyerleri binbir emekle yaptıkları ürünleri Maltepe semt pazarında sergiledi.

Kursiyerler eğitimler için Belediye Başkanı Ali Kılıç ve belediye yetkililerine teşekkür ederken halk, sergilenen ürünlere büyük ilgi gösterdi. Satışa konulan ürünlerden elde edilen gelir de kadınlara kalacak. (31.05.2022)

Tarih : 31.05.2022 Haber Fotoğrafları

s5xnkcwy3ksqme96hlvnd8j7.jpg

uewi9onbtxsj7lw6rpmsvlby.jpg

ppmflbyma703wlhIxwvrbva4.jpg

rowupsq5qtunzjkfglafhw0y.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.