ÜSKÜDAR ANTİKACILAR ÇARŞISI GEÇMİŞİN İZLERİNİ BUGÜNE TAŞIYOR

ÜSKÜDAR ANTİKACILAR ÇARŞISI GEÇMİŞİN İZLERİNİ BUGÜNE TAŞIYOR

Açılış törenine İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eski Çevre Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Antikacılar Derneği Başkanı Abdülbaki Şimşek ile Prof. Uğur Derman ve çok sayıda Üsküdarlı katıldı.

Başkanımız Hilmi Türkmen açılışta yaptığı konuşmada, “Üsküdar’ın şanına yakışır bir Antikacılar Çarşısı oluşturmak bizim içimizde bir ukde idi. Böylece burası tam bir kültür sanat merkezi haline geldi. Önümüzdeki ay eski Mimar Sinan Çarşısı’nda da Sahaflar Çarşısı’nı açacağız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, başkanımız Hilmi Türkmen, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’a hat yazısından oluşan bir tablo hediye etti.

Yaşanmışlıkların izlerini taşıyan objelerin sergilendiği Üsküdar Antika Çarşısı, antikaya merakı olanları geçmişte yolculuğa götürüyor.

smwohugkkwl3peaqdbu91yjd.jpg

8tlo42wlxg9mbpfd37jubmxs.jpg

j9cevviztsr1xdu6apmrokh0.jpg

dntdbealbhrezsywnhpiwxvc.jpg

uupqeac43i8blsxrvwmzycsn.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.