Üsküdar'a çevre dostu proje

Üsküdar'a çevre dostu proje

Yaz sıcaklarının artmasıyla birlikte Üsküdar Belediyesi, minik dostların mama ve su ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve geri dönüşüm bilincini kazandırmak amacıyla Üsküdar geneline mama makinaları yerleştirdi.

Yaz sıcaklarının artmasıyla birlikte Üsküdar Belediyesi, minik dostların mama ve su ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve geri dönüşüm bilincini kazandırmak amacıyla Üsküdar geneline  mama makinaları yerleştirdi.

İçerisinde su ve mama ünitesi bulunan mama makinalarına yan taraftan plastik şişe, atık pil, cam şişe atıldığı takdirde ön tarafta bulunan mama haznesine belli ölçüde mama aktarıyor. Su için ise yandaki su haznesinden veya ön taraftan su konuluyor. Böylelikle minik dostların mama ve su ihtiyacı karşılanırken plastik pet şişeler, atık piller ve cam şişeler geri dönüşüme kazandırılmış oluyor.

Mama makinaları,  hayvan severlerle ortak çalışma sonucu belirli aralıklarla kontrol edilip biriken geri dönüşüm ürünleri Temizlik işleri Müdürlüğü tarafından alınıyor, biten mama Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından takviye ediliyor. Mama makinalarının temizliği ise Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılıyor.

Şuan için Üsküdar sınırlarında 10 farklı mahallede mevcut olan mama makinalarının sayısının arttırılması planlanıyor.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.