VEDAT GÜNYOL 2. DENEME ÖDÜLÜ’NÜ KAZANAN ESER AÇIKLANDI

VEDAT GÜNYOL 2. DENEME ÖDÜLÜ’NÜ KAZANAN ESER AÇIKLANDI

FERİDUN ANDAÇ ‘ÜSTÜMÜZDEKİ GÜL YAPRAĞI’ İLE BİRİNCİ OLDUKartal Belediyesi’nin; Türkiye Yazarlar Sendikası, Kırmızı Kedi Yayınevi ve İstanbul..

FERİDUN ANDAÇ ‘ÜSTÜMÜZDEKİ GÜL YAPRAĞI’ İLE BİRİNCİ OLDU

Kartal Belediyesi’nin; Türkiye Yazarlar Sendikası, Kırmızı Kedi Yayınevi ve İstanbul Atatürk Lisesi Mezunları Vakfı işbirliğiyle bu yıl 2.sini düzenlediği ‘Vedat Günyol Deneme Ödülü’nde dereceye giren eserler, düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. 55 eserin değerlendirildiği yarışmada Feridun Andaç, ‘Üstümüzdeki Gül Yaprağı’ adlı kitabıyla birincilik ödülünü kazandı. Seçici kurul, yaptığı değerlendirme ile birincilik ödülü dışında 2 Jüri Özel Ödülü verdi. ‘Umut Hep Vardır’ adlı yayımlanmamış eseri ile Gülsüm Cengiz ve ‘Buyrun Siz De Deneyin’ adlı kitap olarak yayımlanmış eseri ile Mehmet Serdar Kubilay, Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Edebiyat dünyasının önemli kalemlerinden biri olan merhum Vedat Günyol anısına bu yıl 2. kez düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü kazanan eser açıklandı. Basın toplantısına, seçici kurul üyeleri Nesim Ovadya, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Avukat Celal Ülgen, Cengiz Bektaş ve Avukat Tahir Şikran katıldı. Ödülü kazanan eseri açıklayan Avukat Celal Ülgen, 1 Temmuz’da başlayıp 30 Kasım’da sona eren başvuruları değerlendiren yürütme kurulunun, 55 eser belirleyerek seçici kurula gönderdiğini belirterek, titiz bir değerlendirme süreci yürüttüklerini söyledi. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmenin ardından ‘Vedat Günyol 2. Deneme Ödülü 2017’ birincilik ödülü sahibinin, ‘Üstümüzdeki Gül Yaprağı’ adlı, kitap olarak yayımlanmış eseriyle Feridun Andaç olduğunu açıklayan Avukat Celal Ülgen, bu ödülün dışında seçici kurulun, 2 yazarı ve eserlerini ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık bulduğunu bildirdi. Ülgen; ‘Umut Hep Vardır’ adlı yayımlanmamış eseri ile Gülsüm Cengiz’in ve ‘Buyrun Siz De Deneyin’ adlı, kitap olarak yayımlanmış eseri ile Mehmet Serdar Kubilay’ın ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldüklerini belirterek, ödül töreninin 4 Mart 2018 Pazar günü Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te düzenleneceğini sözlerine ekledi. Kazanan eserlerle ilgili ayrıntılı açıklamanın, ödül töreninde yapılacağını belirten Ülgen, etkinlikte emeği geçen herkese ve eserlerini göndererek yarışmaya katılan tüm yazarlara teşekkür etti. 


Kaynak: Kartal Belediyesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.