VEX IQ TURNUVASI’NDA KÜÇÜKÇEKMECELİ ÖĞRENCİLERE 2 BÜYÜK ÖDÜL

VEX IQ TURNUVASI’NDA KÜÇÜKÇEKMECELİ ÖĞRENCİLERE 2 BÜYÜK ÖDÜL

21 Mart 2023

Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Üniversitesi ve Bilgi Evleri Robotik Takımı, dünyanın en büyük robotik turnuvası olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ‘VEX IQ Challenge Robotics Turnuvası’nda büyük başarıya imza atarak, kazandıkları birincilik ve üçüncülük ödülüyle Küçükçekmece’nin gurur kaynağı oldu.

Dünyanın en büyük robotik turnuvası olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren VEX IQ Challenge Robotics Turnuvası’nın Türkiye Finali Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda gerçekleşti. Turnuvada 34401B numaralı Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Üniversitesi Robotik Takımı VEX'S Sirius "Teamwork Champion" kupasını alarak Türkiye 1.'liği, 61071 numaralı Bilgi Evleri Robotik Takımı ise Türkiye 3.'lüğü ödülünü almaya hak kazanarak başarılarını taçlandırdı.

Kemal Çebi: Geleceğimiz olan gençlerin yanında olmaya devam edeceğiz

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Böyle önemli ve uluslararası bir organizasyonda ilçemizin ismini başarılarıyla temsil eden Çocuk Üniversitemiz ve Bilgi Evleri öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Dünyanın en büyük robot yarışmalarından olan Vex IQ Challenge Robotics Turnuvası'na katılan her proje geleceğimiz olan gençlere güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzun ispatıdır. Turnuvanın hazırlık süreçlerinde ve turnuva boyunca emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ödül töreni gerçekleştirildi

Turnuvaya katılan takımlar, haftalar süren çalışma sürelerince "Slapshot” isimli temalarına uygun robotlarını tasarlayıp, kodlarını yazdı.  Tema kurallarına göre sahadaki taktiklerini belirleyip antrenmanlarını sürdüren takımlar, mühendislik defteri hazırlayarak jüri görüşmelerine de hazırlıklar yaptı.

Çekişmeli geçen sıralama maçları ile beraber otonom becerileri, robot becerileri ve jüri görüşmelerine de katılan öğrenciler, başarı ile mücadele ederek takım çalışması, problem çözme ve mühendislik becerilerini sergiledi. Turnuvada,  jüri değerlendirmeleri sonrasında ödül töreni gerçekleştirildi.

wc73bbzsrscvgyrIytwjd91e.jpg

rjgy8pcszhhd7krp3zmagxs9.jpg

l5fhjkyhvwxxmzImyrvoqspe.jpg

rprhkn35zp2ql7qtudcwubdy.jpg

nnyysqagsp5bthwkmdfrzuel.jpg

rfrpegcvt8jcymgqlbh4ojsn.jpg

bh3xzfjsInm26ia8ozbg0eg1.jpg

vjtk7uihzperqf8Iokc1vggt.jpg

mdsjfuk4blcar7pg91aIklqx.jpg

4isbxchao5lkdrrI16dngz9p.jpg

k5ay216rInopmvgckleaweho.jpg

mujgzbcrhv4h2pan85nltsxd.jpg

s1ldnlg36kfxkchj2pq9xazw.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.