Yalçın Batur Koşusu'nun galibi Nirvana oldu

Yalçın Batur Koşusu'nun galibi Nirvana oldu

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının boy gösterdiği koşu 1200 metre mesafe çim pistte gerçekleştirildi.

2022 yılı Yalçın Batur Koşusu'nu, Bülent Çizmeci'nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu Nirvana (Graystorm - Tatvan Gülü / Lion Heart) jokeyi Vedat Abiş idaresinde kazandı. Taner Türkmen'in antrene ettiği kır erkek tay kariyerinin ikinci startı olan bu mücadeleden de galip ayrılarak 2'de 2 yapmış oldu.

Merhum Asli Üyemizi andığımız koşuda Mountain (Halicarnassus - Maraca / Green Tune) pistten ikincilikle ayrılırken, Turdemirkır (Captain Rio - Lila Hatun / Red Bishop) üçüncü, Berke Ağa (Kaneko - Beren Sultan / Artie Schiller) dördüncü, Gezzal (Approve - Hisarım / Royal Abjar) da beşinci olarak mücadeleyi tamamladı.

Koşunun galibi Nirvana için bitiriş derecesi 1.12.45 olurken, farklar Boyun - 2 Boy - Boyun - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Bülent Çizmeci'ye ödülünü Ankara Hipodrom Müdürü Özgür Kaya verdi.
 

Yalçın Batur

1942 yılında Ankara 'da doğan Yalçın Batur, küçük yaşta binicilik dersleri aldı. Centilmen ve profesyonel jokey olarak 18 yıl sürdürdüğü binicilik kariyerinde birçok yarış kazandı. At yetiştiriciliğiyle de uğraşan Batur, 1988 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Denetim ve Disiplin Kurulu Başkanı, At Yarışı Yazarları Derneği Kurucu Üyesi, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Üyesi ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Aynı zamanda yarış yazarlığı yapan Batur'un çeşitli dergi ve gazetelerde 1000'i aşkın makalesi yayımlandı. 1980 yılından itibaren Yüksek Komiserler Kurulu'nda Teknik Uzman ve Başmüşavir olarak görev aldı. 2006 yılında aramızdan ayrılan Yalçın Batur'u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

xkq2wuloct0zqyedfjds4hpl.jpg

uohgpejiqjdsbury5strfyv1.jpg

mvk5zpvrf4mhzfxrs7cnjbot.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.