Yaratıcılık ve Emek

Yaratıcılık ve Emek "Üreten Eller Pazarı"nda Buluştu

Çankaya Belediyesi Çankaya Evlerinde yıl boyu eğitim alan kursiyerlerin el emeği ürünleri, 8-9 Haziran tarihlerinde Uğur Mumcu Parkı’nda kurulan Üreten Eller Pazarı’nda görücüye çıktı. 27 Çankaya Evi'nden kursiyerlerin yer aldığı satış stantları, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Çankaya Belediyesi Çankaya Evlerinde yıl boyu eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri, hafta sonu kurulan Üreten Eller Pazarı’nda Başkentlilerin beğenisine sunuldu. Çukurambar Öğretmenler Caddesi’nde bulunan Uğur Mumcu Parkı’nda açılan stantlarda kendi üretimini gelire dönüştürmek isteyen 27 Çankaya Evi kursiyerleri, takıdan dikişe, seramikten örgüye, deri çanta ve aksesuardan amigurumi oyuncaklara kadar ürettiği çok sayıda ve çeşitli ürünlerini satışa sundu. Tüm hafta sonu 260 kursiyerin stant kurduğu pazar, vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü.

İLERİ DÖNÜŞÜM STANDINDA ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLER

Çankaya Belediyesi, Çankaya Evlerinde verdiği eğitimle kursiyerlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlarken aynı zamanda sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konularında da farkındalığı artıran projeler ortaya koyuyor. Atölyelerinde oluşturdukları ürünleri çevreye duyarlı bir vizyonla tasarlayan Çankaya Evleri kursiyerleri, eski veya kullanılmış malzemeleri de iyileştirerek değerlendiriyor. "İleri Dönüşüm" olarak adlandırılan bu çalışmayla atık durumundaki malzemeler daha yaratıcı şekilde geri dönüşerek yeni, işlevsel ve faydalı bir eşya haline geliyor. Üreten Eller Pazarı'nda kendi yaptıkları ileri dönüşüm çalışmalarını sergileyen kadınlar, maliyetsiz ve çevre dostu ürünlerin üretimi ve yaygınlaştırılmasını da teşvik ediyor.

ÇANKAYA EVİ’NDEN PAZARA

Çankayalıların ikinci adresi olan 27 Çankaya Evi’nde ekim ayında başlayan eğitimler, yılsonu sergileri ve Üreten Eller Pazarı ile meyvelerini topladı. Her yaştan Çankayalının büyük ilgi gösterdiği eğitimlerde; el sanatları, dikiş, resim, seramik, rölyef, takı tasarım, deri, çini, makrome ve hasır örme gibi çeşitli alternatifler yer aldı. Ürettiklerini sergileyen ve Çankaya Belediyesinin düzenlediği pazarda satışa sunma imkanı bulan kursiyerler, el emeklerini gelire dönüştürmenin mutluluğunu yaşadı.

p1swbpes0ti4ubq92euyhvfr.jpg

5gveqa9ika3bpyp1n2mlrtys.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.