Yerel Yönetim Aday Adayı Eğitimi Başvuruları Başladı!

Yerel Yönetim Aday Adayı Eğitimi Başvuruları Başladı!

Mart 2014’te yapılacak olan Yerel Yönetim Seçimlerinde belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyesi aday adayı olarak başvuracak üyelerimiz ve muhtar adayları için planlanan eğitim programı Haziran 2013 tarihinde başlıyor.

 Bütünşehir ve büyükşehir kapsamında olan 30 il için iki gün, diğer 51 ilimiz için bir gün olarak programlanan Yerel Yönetim Aday Adayı Eğitimi, bu illeri kapsayan bölge merkezlerinde yapılacak. Önceden belirlenen takvime uygun olarak, bütünşehir ve büyükşehir kapsamındaki illerin bulunduğu bölge merkezlerindeki eğitimler 07 Haziran 2013 – 08 Temmuz 2013, diğer illerin bulunduğu bölge merkezlerindekiler ise 15 Eylül 2013 – 01 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.

 Eğitim programlarına başvurular 21 Mayıs 2013 itibariyle internet aracılığıyla alınacak.
Aday adayları ve muhtar adayları, CHP genel ağ sayfası “www.chp.org.tr” ve Parti İçi Eğitim ağ sayfası “partiiciegitim.chp.org.tr”den ulaşabilecekleri Yerel Yönetim Aday Adayı Başvuru Formunu internet ortamında eksiksiz doldurarak, eğitim programına başvurabilecekler.   
Katılımcılar aday olacakları ilin bulunduğu bölge merkezi dışında başka bir bölgede eğitime katılamayacak. Kayıt sonrasında, eğitimin nerede yapılacağına ilişkin bilgi ise İl Başkanlığı’ndan alınabilecek.
Yerel Yönetim Aday Adayı Eğitimi ve eğitime başvuru koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye, CHP Parti İçi Eğitim ağ sayfası  partiiciegitim.chp.org.tr’den ulaşabilirsiniz
YEREL YÖNETİMLER ADAY ADAYI EĞİTİMİ'NE BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;


EĞİTİME KATILIM BEDELİ

 • Başvurular, eğitime katılım bedelinin ödenmesinden sonra, banka dekontunda yer alan bilgilerin, sisteme girilmesiyle olanaklı olacaktır.
 • MYK tarafından, erkek aday adayları için 500TL, kadın, genç, engelli aday adayları ve muhtarlık seçimlerine katılacaklar için 250 TL olarak belirlenen katılım bedeli, aşağıdaki banka şubesinde açılan hesaba yatırılacaktır.

“CHP Genel Merkezi Eğitim Hesabı”

Türkiye İş Bankası A.Ş. (Banka Kodu:64), Beşevler Şubesi (Şube Kodu: 4219) 

 Hesap No: 7373735, IBAN: TR76 0006 4000 0014 2197 3737 35

 • Banka hesabından, EFT veya havale yoluyla yapılacak ödemelerde, vatandaşlık numarasının mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Kendinize ait olmayan banka hesabı üzerinden ödeme yapmayınız.
 • Ödeme işlemi, İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmişse, dekont çıktısının mutlaka alınması gereklidir.
 • Doğrudan banka şubesine yapılacak ödemelerde de vatandaşlık numarasının kullanılması ve dekontun bir örneğinin saklanması gereklidir.
 • ÖNEMLİ UYARI: Ödeme yaparken işlem açıklamasına TC kimlik numaranızı ve isminizi bildirerek ödemenizi yapınız. Ödemenize ait bilgiler 1 gün sonra sisteme geçtiğinden kayıt işleminizi ödeme yaptıktan bir gün sonra yapabilirsiniz.

İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURUYU NASIL YAPACAKSINIZ?

 • Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra, CHP WEB sayfası üzerinden, chp.org.tr veya particiegitim.chp.org.tr ana sayfasında bulunan,  ‘Yerel Yönetimler Aday Adayı Eğitimi Başvurusu için tıklayınız’ sekmesine basınız.
 • Ekranda bulunan  ‘vatandaşlık no’ ve ‘dekont/referans no’  bölümlerini doğru ve eksiksiz girdiğinizde, ‘Yerel Yönetimler Aday Adayı Eğitimi Başvuru Formu’ na ulaşacaksınız.
 • Yerel Yönetimler Aday Adayı Başvuru formunu sistem üzerinden eksiksiz doldurunuz.
 • ‘Kayıt’ butonuna basınız ve sistemin e-posta adresinize gönderdiği ‘Yerel Yönetimler Aday Adayı Başvuru Formu’nun çıktısını alınız.
 • Kayıt işleminiz tamamlanmıştır.

EĞİTİMİN YAPILACAĞI TARİH VE YER 

Sistem kayıt sırasına göre katılımcı listeleri oluşturacaktır.

Katılacağınız eğitim programı, sizin belirleyeceğiniz tarih değil, başvuru sırasına göre sistemin atayacağı bir tarih olacaktır. 

Başvurduğunuz eğitimin nerede ve hangi tarihte yapılacağına ilişkin bilgi, il başkanlıklarından alınacaktır. 

Her katılımcı, aday olacağı ilin eğitimine katılacaktır. Katılımcılar aday olacakları ilin bulunduğu bölge merkezi dışında başka bir bölgede eğitime katılamayacaklardır. 


KİŞİSEL e-posta - e-mail ADRESİ

Başvuru sonrasında geri bildirimler, e-posta adresine yapılacağından, kayıt formunu düzenlerken lütfen güncel bir e-posta hesabı bildiriniz. 


EĞİTİM GÜNÜ 

Yanınızda mutlaka Başvuru formunun ÇIKTISI ve banka dekontunuzu getirmeyi unutmayınız. 

Bu iki belge eğitim başlarken görevli arkadaşlarımız taraftan imza karşılığı teslim alınacaktır. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.