YÖK’TEN FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ’NE İNCELEME

YÖK’TEN FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ’NE İNCELEME

Yüksek Öğretim Kurulu heyeti, Silivri’de bu yıl eğitim öğretimine başlayacak Fenerbahçe Üniversitesi’ne tahsis edilen binalarda incelemede bulundu.

YÖK Üyeleri, Silivri Selimpaşa Mahallesi’nde bu yıl eğitim hayatına başlayacak olan Fenerbahçe Üniversitesi’ni ziyaret ederek kampüs binasında incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan ve Prof. Dr. Hayati Develi’nin yaptığı ziyarete katılarak Silivri ile ilgili bilgi veren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, şu değerlendirmelerde bulundu: “İlçemizde kurulumunu gerçekleştiren Fenerbahçe Üniversitesi’nde sona yaklaşılıyor. Bugünde Yükseköğretim Kurulu’ndan kıymetli hocalarımız Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan ve Prof. Dr. Hayati Develi gerçekleştirilen çalışmaları incelemek üzere yerleşkeyi ziyaret ettiler. Kendilerine üniversite binalarının tarihi, ilçemiz ve bu ilçeyi bir üniversiteler kenti yapmak üzere gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmaları anlattım. Dostlarım, üniversite hayatım boyunca her gün İstanbul Merkezine gidip gelmiş birisi olarak, gençlerimizin yaşadığı kentin üniversiteye uzak olmasının nasıl bir sıkıntı olduğunu iyi biliyorum ve bugün, ekip arkadaşlarımla birlikte tüm projelerimizi bu düşünceyle sürdürüyoruz. Bu konuda girişimde bulunacak tüm vakıfları, devlet üniversitelerini apartman üniversiteciliği mantığını terk ederek, deniziyle, doğasıyla, turizmiyle nefes alan kent Silivri’ye davet ediyorum. Fenerbahçe gibi bir markanın Silivri’de olmasından son derece mutluyuz.” Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Rektör Vekili İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve akademik kadronun da yer aldığı ziyarette, YÖK Üyelerine üniversite binası, teknik konular ve akademik kadro tanıtılarak bilgiler verildi.


Kaynak: istanbulses / Silivri


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.