ZEKERİYAKÖY HALKINA MÜJDE

ZEKERİYAKÖY HALKINA MÜJDE

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi Zekeriyaköy Siteler Platformu'yla bir araya geldi. Doğa Koleji’nde gerçekleşen toplantıda, bölgede yapımı devam eden gündüz bakımevi ve yaşam evi projeleri site sakinlerine anlatıldı.Talepleri dinleyen Başkan G

Belediye hizmetlerini yerine getirirken Sarıyer halkından gelen talep ve önerileri de dikkate alarak çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilçedeki yaşam alanlarını ziyaret ederek vatandaşları dinliyor. Başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle Acarlar Sitesi’ne konuk olan Başkan Genç,  Kasapçayırı Mevkiinde yer alan site yöneticileriyle yaptığı toplantıda sorunları dinledi. Site sakinlerinin taleplerini değerlendiren Genç, bölgede ihtiyaç olan sağlık ocağı, çocuk parkı ve spor aletlerinin yapılacağı konusunda söz verdi.

 

GÜNDÜZ BAKIMEVİ VE YAŞAM EVİ AÇILIYOR

 

Her mahalleye bir gündüz bakımevi kazandırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi 6. Gündüz Bakımevi’ni Kasapçayırı Mevkii’nde açmaya hazırlanıyor.  Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışmaları süren 120 çocuk kapasiteli bakımevinin projesi, bölgede ikamet eden vatandaşlara anlatıldı. Aynı alanda vatandaşların sosyal ve kültürel paylaşım içinde olacağı Yaşam Evi’nin de çalışmaları sürüyor.

 

SORUMLULUĞUMUZ DIŞINDA İŞLER YAPIYORUZ

 

Yapılan tüm çalışmaların bir plana, katılımcılığa ve paylaşımcılığa dayandırılarak yapıldığını söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yetki alanlarında olmaması rağmen yaşam alanlarını iyileştirdiklerini söyledi. Başkan Genç: “Yaşamın içinde problemleri gidermeye çalışıyoruz.  Sorumluluğumuzun dışında çok farklı işler yapıyoruz. Sağlık ocağının yapılması tabi ki gerekli.  Sağlık Bakanlığı’nın işini biz yapmış olacağız. İSKİ meselesi de var burada. Alt yapıya el atılmıyor. Yeni oluşan köyler bölgesinde yollar açıyoruz. Yağmur suyu kanalları, pis su giderleri gibi birçok şeyi belediye sorumluluğu dışında yapıyoruz” diye konuştu.

 


Kaynak: Sarıyer Belediyesi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.