Zeydan Karalar’dan “Bay Sinema” Türker İnanoğlu’na Duygulandıran Ziyaret

Zeydan Karalar’dan “Bay Sinema” Türker İnanoğlu’na Duygulandıran Ziyaret

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yönetmen,film yapımcısı, TV program yapımcısı ve girişimci olarak Türkiye’de uzun birdöneme damga vuran, “Bay Sinema” olarak bilinen Türker İnanoğlu’nu TÜRVAK’ta(Türker İnanoğlu Vakfı) ziyaret etti. Türker İnanoğlu, Başkan Zeydan Karalar’ıstüdyo olarak kullandığı ve müze haline getirdiği özel ofisinde kabul etti.

Pek çok dizi filmine mekan olan, İnanoğlu’nun çektiğiyüzlerce filmin arşivinin bulunduğu, Erler Film’in tarihi arşivinin yer aldığı,sinema adına adeta büyülü bir mekana dönüştürülen binada Türker İnanoğlu’na,30. Adana Altın Koza Film Festivali Büyük Ödül Gecesi’nde, sağlık sorunlarınedeniyle almaya gelemediği emeğe saygı plaketini takdim eden Başkan ZeydanKaralar, efsane sinema insanına saygılarını ve hayranlıklarını iletti. İnanoğluve Karalar bir süre sohbet etti. Ziyarette Adanalı Belgesel Üstadı-Adana AltınKoza Film Festivali Yürütme Kurulu Üyesi Nebil Özgentürk de bulundu.  

SİZİN YERİNİZ ÇOK FARKLI

Türk sineması, sanat ve Adana Altın Koza Film Festivali’ninkonuşulduğu ziyarette duygularını ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Bu ödülelbette size layık değil. Türk sinemasına olağanüstü katkılarınız var. Sizinyeriniz doldurulamaz. Biz sizin eserlerinizi uzun yıllar izleyerek çok büyükmutluluklar yaşadık ve yaşayacağız.  AltınKoza sinemaya emek veren hiç kimseyi unutmuyor fakat sizin yeriniz herkestenfarklı. Bu ödülümüzü kabul buyurursanız bize onur verirseniz” dedi.

Altın Koza Film Festivali Türkiye’nin en önemli filmfestivali olduğunu ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Sizin de arz ettiğinizgibi önemli filmler Adana’da beğenilerek Türkiye geneline yayılıyordu. Bununiki temel nedeni var. İlki Adana halkının sinema ön görüsü ve sanat sevgisi.İkincisi de Adana’nın çok sayıda değerli sanatçı yetiştirmiş olması. Elbettesizin bunu görmeniz, ortaya çıkarmanız da bunu pekiştirdi. O açıdan size çokteşekkür ediyoruz” diye konuştu.

SİZİ YENİ TANIDIM AMA İLK ANDAN İTİBAREN BAĞLANDIM

Türker İnanoğlu da Başkan Zeydan Karalar’a ziyaretindendolayı teşekkür etti. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmadaTürker İnanoğlu, Zeydan Karalar’a Giovanni Scognamillo’nun Bay Sinema Türkerİnanoğlu, Perdeden Beyaz Cama Türker İnanoğlu’nun Televizyon Anıları ileSinemaya Adanmış Bir Ömür Türker İnanoğlu kitaplarını imzalayarak hediye etti. İnanoğlu,Bay Sinema kitabını; “Sevgili Başkanım, sizi yeni tanıdım ama ilk andanitibaren size bağlandım diyebilirim. Sevgi ve saygılarımla…” sözleriyleimzaladı.

Türker İnanoğlu, ziyarette şunları söyledi: “Hem siz hem de AltınKoza Film Festivali sinemaya büyük katkı sunuyorsunuz. Bunu gözlüyorum.Katkılarınızı çok beğeniyorum. Ne zaman bir ihtiyacınız olursa bildirin, katkısağlamaya hazırım.”

Türker İnanoğlu’nun belgeseli yapan Nebil Özgentürk deziyarette Altın Koza Film Festivali Yürütme Kurulu adına bulundu.

y6reutk5wke840b1rqwgm2hc.jpg

s8sandmzbgirvvkwo7lutjwy.jpg

b71ur9zq0yfh6zkjdkjqtmmg.jpg

3hpsyjgyxa2qpn5ed1m9xfuz.jpg

soyunzufskfrhdxk3j1b87lg.jpg

7xvulkaqfpfk4cjjvl385got.jpg

omvdkv18p5krdilueajwq7rf.jpg

ud2agawfxiocopsn1wq69cpt.jpg

j7w2hqrhjtlnnvzafd9gomer.jpg

gw3h68tlgIn7xy2xm94fbqic.jpg

2karwld49na7Idvceqsegcib.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.