1557 öğrenci ile Medeniyet Okumaları

1557 öğrenci ile Medeniyet Okumaları

Gençlere; kitap okuma ve müzakere alışkanlığı kazandırmak, kültür ve medeniyet değerlerimizi tanımalarını, ana dilini etkin kullanabilmelerini sağlamak, okuduğunu anlama ve eleştirel bakış açısıyla değerlendirme kabiliyetini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında “Göç ve Medeniyet” başlıklı kitap okuma etkinliği 3.’sü Zal Mahmut Paşa Külliyesi’nde yapıldı.

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ’NE BAŞKAN DENİZ KÖKEN DE KATILDI

Refhan Tümer Lisesi öğrencileri Zal Mahmut Paşa Külliyesi'nin tarihi atmosferinde çaylarını yudumlayarak Türk Edebiyatı’nın iki önemli ismi Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Beş Şehri ve Refik Halid Karay'ın Gurbet Hikayeleri isimli kitaplarını okudular.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de kitap okuma etkinliğine katılarak öğrencilere eşlik etti. Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Beş Şehri kitabından, sayfalar okuyan Başkan Deniz Köken, kitap okumaları üzerine öğrencilerle sohbet etti.

MEDENİYET OKUMALARI’NA, EYÜPSULTAN’DA 32 OKULDA 1557 ÖĞRENCİ KATILDI

Şehir ve Medeniyet, Dil - Kimlik ve Medeniyet, Göç ve Medeniyet, Coğrafya - Tarih ve Medeniyet, Din ve Medeniyet, Bilim – Düşünce - Felsefe ve Medeniyet başlıklı 6 tema üzerinden yürütülen “Medeniyet Okumaları” Eyüpsultan’da 32 okulun katılımı, toplamda 1557 öğrenci ve 122 öğretmenin koordinesinde 122 gruptan oluşmakta.

ALTI TEMALIK OKUMA PROGRAMI

“Medeniyet Okumaları”nda okumaya katılmak isteyen öğretmenler, ortalama 30 kitap içerisinden seçtiklerini okuyarak ve aylık okumalar sonunda uzmanlar eşliğinde müzakereler yaparak okudukları kitapların ait olduğu konu başlıkları hakkında geniş çaplı malumata sahip oluyorlar. Daha sonra da okudukları kitapları okullarında oluşturdukları öğrenci gruplarına okutup, müzakere ediyorlar. Bu okuma, 6 konu başlığında tekrarlanarak devam ediyor.

5lowqjthspmtu31gzlkmpn8e.jpg

ungyqtrzngzxaxkhbdptqcmv.jpg

soulmz3z2xpbfI8dxh5noath.jpg

p8puf9kkmwnjstwozrxcle4z.jpg

kwtlojgyzpnz8ajxnmurkfsI.jpg

gebj9uI4vcbloken5otfk0fp.jpg

upgtv4m2yzmxre9bngh8rddf.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.