45 yeni araçla yılda 38 milyon 500 bin TL tasarruf

45 yeni araçla yılda 38 milyon 500 bin TL tasarruf

Yeni alınan araçlarla araç filosunu genişleten Eyüpsultan Belediyesi, Alibeyköy Osmanlı Park’ta bir tören düzenledi. Törene Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’le birlikte AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, siyasi parti ilçe başkanları, Eyüpsultan İlçe Emniyet Müdürü Levent Türkmen, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, mahalle muhtarları katıldı.

“HER ŞEY EYÜPSULTAN İÇİN”

Düzenlenen törende konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, 45 araca ödenen paranın bir yıl içinde kendini amorti edeceğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:

"Bu araçların aylık kira bedeli yaklaşık 3 milyon 200 bin TL, yıllık toplam da 38 milyon TL oluyor. Araçları yaklaşık 40 milyona mal ettik, yani bir yıllık kira bedeline kendini amorti etmiş olacak. Araçların bakım ve onarımını da biz yapıyoruz. Buraya vereceğimiz kiralarla iki üç sene sonra başka yatırımlara bütçe ayırmış olacağız. Yine aynı şekilde kiralık binalardan da kendi binalarımıza geçiyoruz. ESMEK ve Gençlik Merkezlerimiz kiralık binalarda hizmet veriyordu, yavaş yavaş kendi binalarımıza taşınıyoruz. Yakın zamanda inşallah hiçbir yerde kiracı olmadan işlerimizi görebilecek duruma gelmiş olacağız. O yüzden ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diyoruz; biz işimize kitleneceğiz, 420 bin vatandaşımızdan 29 mahallemizden mesuluz onlara geri hizmetlerde de kolaylıklar sağlamamız lazım. Bizi izlemeye devam edin, her şey Eyüpsultan için diyoruz"

Eyüpsultan Müftüsü Basri Bektaş’ın duası ve kurdela kesiminin ardından Başkan Deniz Köken, ATV’ye binerek test sürüşü yaptı.

ARAÇ FİLOSUNA EKLENEN ARAÇLAR

Hizmet kalitesini arttırmak için araç filosuna personel gezisi, okul gezisi, okul servisi, şehirler arası cenaze ve spor faaliyetlerinde kullanılmak üzere 9 otobüs, 1 adet akaryakıt tankeri, 1 adet AFAD arama kurtarma aracı, 4 adet hafif ticari araç, 1 adet eşya taşıma, 1 adet mobil mutfak aracı, 2 adet çift kabinli zabıta aracı, 10 adet yedi metreküp hidrolik sıkıştırmalı ambalaj atığı toplama aracı, 1 adet Greyder, 1 adet ATV, 1 adet Ekskavatör, 2 adet Las Yük Loder, 1 adet VIP Sprinter, 10 adet akülü Triportör geri dönüşüm toplama aracı dahil edildi. Ayrıca 1 adet cenaze aracı da satın alınarak İnebolu Belediyesi’ne bağış yapıldı.

YILDA 38 MİLYON 500 BİN TL’LİK TASARRUF

Eyüpsultan Belediyesi, envanterine eklediği 45 araçla yılda 38 milyon 500 bin TL tasarruf sağlamış oldu. Diğer taraftan şubat ayında Zabıta Müdürlüğü’ne 2 adet golf arabası, mart ayında Fen İşleri Müdürlüğü’ne 1 adet tır, 2 adet asfalt robotu ve mayıs ayında 1 adet 20 tonluk Ekskavatör alınarak 16 milyon 500 TL değerinde aracın daha envantere eklenmek üzere siparişleri de verildi.

debjmtyvaIrronyjwcg8vtbp.jpg

remwnh63sp9lbqxezmsajacp.jpg

rveo2b3wqnoj178nrfpjdhzv.jpg

ytvw0dme5s3sbc8nqugrjfir.jpg

jmhu6gp54zqwkevvdl9I0nw1.jpg

qpjchl5wikf1u0t3obz92xbv.jpg

pt2agvees4rjnufy5b7prnlm.jpg

28rnzylcu6kvbfsz4vqadebo.jpg

plgcxq5xd8iIhkwbbfa0yce2.jpg

thacg4gms0kf9tqo6zrdvsb1.jpg

nabks4ecmg3jpsrldxz0iphq.jpg

glhra7oid4fd8wpo3ykmmjhr.jpg

g9hiIoljzyvute3kslnmzqpr.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.