7/24 Can Dostlarımızın Yanındayız!

7/24 Can Dostlarımızın Yanındayız!

Beşiktaş’ta can dostlarımızın refahı için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz…


Belediyemize bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün çalışma saatleri 7 gün 24 saate çıkarıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün artık 7/24 hizmet vereceğini şu sözlerle duyurdu: "Müdürlük bünyesinde sayısını artırdığımız personelimiz ile soğuk kış günlerinde can dostlarımızı yalnız bırakmayacağız."

Beşiktaş’ta sokak hayvanlarıyla ilgili pek çok uygulamayı hizmete geçiren ve sahada çalışmalar yapan Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, gece gündüz 7/24 hizmet verecek. Her ihbarı büyük bir titizlikle değerlendiren ekiplerimiz soğuk kış gecelerinde de can dostlarımızın yanında olacak.

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile verilecek hizmeti komşularımızla paylaşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat şu ifadeleri kullandı: "Beşiktaş’ta sokak hayvanlarıyla sadece kentimizi değil hayatımızı da paylaşıyoruz. Sahilde, sokaklarda, kafelerde Beşiktaş’ta başımızı çevirdiğimiz her yerde can dostlarımız var. Can dostlarımız için bugüne kadar pek çok çalışma gerçekleştirdik. Sokak hayvanlarının yaşam hakkını korumak ve ortak yaşam farkındalığını artırmak için ilçemizde 150’den fazla noktaya uyarı tabelası yerleştirdik. 2 yılda komşularımızdan gelen 30 bin ihbarı değerlendirdik. 6 araçlık MOBİVET Hayvan Ambulansı hizmetimizle 18 bin sokak hayvanının hayatına dokunduk. 20 ton mama dağıttık.

Engelli Kedi Ünitesi açarak Beşiktaş’a canlarımızın güven ve sevgiyle yaşadıkları bir alan kazandırdık. Görme kaybı, denge kaybı, felç gibi engelleri olan can dostlarımızla yakından ilgilenen gönüllülerimiz için de Engelli Kedi Ünitemizin kapıları her zaman açık. Bu zor günlerde sizlerle güzel bir haberi paylaşmak istiyorum. Veteriner İşleri Müdürlüğümüzün çalışma saatlerini 7 gün 24 saate çıkardık. Bunun için personel sayımızı da artırdık ve nöbetçi ekiplerimiz ile 7/24 can dostlarımızın yanında olacağız. Tüm bunların yanında sokak hayvanlarının sağlıklı ve iyi koşullarda yaşamaları için kısırlaştırma seferberliği başlattık. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılmaları için çalıştırmalarımızı artırmaya devam ediyoruz. Beşiktaş’ta hayatı paylaştığımız can dostlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz."


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.