BAKAN KARAİSMAİLOĞLU BAŞKAN ÖZTEKİN İLE METRO İNCELEMESİNDE BULUNDU

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU BAŞKAN ÖZTEKİN İLE METRO İNCELEMESİNDE BULUNDUGeçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu günde on binlerce yolcuyu taşıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu metrodaki çalışmaları incelemek üzere Kağıthane'ye geldi. Bakan Karaismailoğlu'na incelemeleri sırasında Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin eşlik etti.

Kağıthane istasyonundan metroya binen Bakan Karaismailoğlu ve Başkan Öztekin 24 dakikada İstanbul Havalimanı'na ulaştı. Yolculuk sırasında vatandaşlarla da sohbet eden ikili metro projesinden memnuniyetlerini değerlendirdi. Norveç'e gittiğini belirten bir vatandaş; hattın havalimanı ulaşımında büyük kolaylık sağladığını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu Kağıthane-istanbul Havalimanı Metrosu'nun Kağıthane-Gayrettepe bağlantısı hakkında da açıklamalarda bulundu: '' Bu hattımızın devamı olan Kağıthane-Gayrettepe arası 3,5 kilometre, fazla zaman geçirmeden önümüzdeki aylarda burayı da hizmete açarak 34 kilometreyi 37,4 kilometreye çıkaracağız. Kağıthane İstanbul Havalimanı metromuzu açalı 1 haftayı geçti. Dünyanın en iyi ve en yoğun havalimanına, Türkiye'nin en hızlı metrosu ve dünyanın en kaliteli metrosuyla hizmet ettik. Bağlantıları da bitirdiğimizde toplamda 69 kilometreye çıkacak devasa bir şehir içi metrodan bahsediyoruz. Yıl sonuna ulaştığımızda burası Gayrettepe'den, İstanbul Havalimanı üzerinden, Arnavutköy, Başakşehir, Küçükçekmece ve Marmaray olmak üzere toplamda 69 kilometreye uzayacağımız devasa bir şehir içi metro hattı olacak. Hatta Küçükçekmece-Marmara İstasyonu'ndan 80 kilometre uzunluğundaki Marmaray'ı da eklerseniz yaklaşık 150 kilometre uzunluğunda İstanbul'un tam bir şehir içi toplu taşıma omurgası olacak bir hattan bahsediyoruz. Bunlar puzzle'ın birer parçaları gibi üstüne ekleyerek devam ediyoruz."

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de yatırım ve desteklerinden ötürü Bakan Karaismailoğlu'na teşekkür ederek: '' Kağıthane, İstanbul'un dünyaya açılan kapısı konumuna geldi. Günde 800 bin yolcu kapasiteli bu metro hattı sayesinde Kağıthane, ulaşımdaki konumunu en üst seviyeye çıkardı. Metro'nun açılmasıyla Kağıthane'mizde ticaret hacmi de her geçen gün artıyor. Yeni yaşam alanları, üniversiteler, uluslararası şirketler adres olarak Kağıthane'yi seçiyor.'' dedi.

jrxgvfiulz7cIpkqq29b48lv.jpg

xw0fuvldcuvh6iaymz1weoyp.jpg

cntkzrmobv52ou3jad4hlqb9.jpg

hutaon42y5gjqu9xlzo3ifI0.jpg

rckbp8ufgstoaj60I9wnhylm.jpg

xv40k5nwshbn8euxlymoa9uf.jpg

jz2tbvflf5cybmwed6wuk8hn.jpg

ycfrk6anwib7esv85ke0qzbm.jpg

tdpa2xio69qn53uc4jlImzrp.jpg

92It4mw6zbsr5hgkvdokufly.jpg

qaopps27v1urya5dnvoz8ym0.jpg

4ux28niqhjbIc3aezp1cmxfd.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.