BAŞKAN ÖZTEKİN 300 KİŞİLİK EKİPLE SAHAYA İNDİ

BAŞKAN ÖZTEKİN 300 KİŞİLİK EKİPLE SAHAYA İNDİİstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 17 il için sağanak yağış uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen kuvvetli yağış etkili oldu. AFAD'dan yapılan uyarılarda İstanbul için "Sel, yıldırım, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olun." ifadelerine yer verildi.

Kağıthane Belediyesi yağmur için tüm tedbirleri önceden aldı. Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin gözetiminde 300 kişilik ekip sahaya indi. Ana cadde ve ara sokaklarla dere kenarlarında yapılan temizlik çalışmaları neticesinde Kağıthane'de olumsuz bir duruma rastlanmadı.

Kağıthane sınırına yakın İBB sorumluluğundaki Sarıyer'e ait Cendere bölgesinde istinat duvarında çökme yaşandı. Başkan Öztekin ekiplerle beraber olay yerine giderek çalışmalara katıldı. Kağıthane Belediyesi'ne ait iş makinaları, çöken duvar parçalarını yoldan kısa sürede kaldırarak trafiği normale döndürdü. Çökme olayında herhangi bir yaralanma veya maddi hasar yaşanmadı.

Başkan Öztekin yağmurun ilk dakikalarından itibaren süreci aynı zamanda Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nden de 90 farklı noktada 400'ün üzerindeki kamera sistemi ile takip etti. Belediyenin 444 2300 numaralı çağrı merkezi de personel sayısını arttırarak geceden itibaren acil durumlar için teyakkuzda kaldı.

plhcbxcezps5adkw7rohndvr.jpg

bkmrqtm41Ihtl0wpbunh9c6k.jpg

u6fbq2lc1ernpxhkbvdtoif4.jpg

znu9d2eex3ywInusvrkcyobg.jpg

k9pwjhrmxtcpmot0fagwc6qu.jpg

emikcdprs8qx3ywf4vyguuI1.jpg

t6g2Ixcgwjwon1804lo73kcs.jpg

undyv2hrnjgazlm1sluwIw8b.jpg

auk52yrejomg4xw6tdv1bhzi.jpg

mswuiqdrtldp7bqpbt4cnw35.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.