DOSTLARA SELAM OLSUN

Uzun yıllardan beri Kağıthane’de gazetecilik yapmaya çalışıyorum. Eski bir abim "taksiciden, tekstilciden gazetecimi olur" diyordu. çalışınca emek verince gazeteci'de oluyor, yazarda oluyormuş.

 Bu mesleğin okullusu değilim ama kendi kendimi yetiştirmeye çalıştım. Hem bilgi anlamında hem de teknik olarak işimde gerek duyduğum eksiklerimi tamamlamaya çalıştım.

Belki başarılı oldum belki olamadım, bunun değerlendirmesini beni tanıyanlara bırakıyorum.

Kişiliğimi de gazeteciliğimi de beğenen olur, olmaz, hoşuna giderim gitmem ama bu dünyada ben de varım, bu meslekte ben de varım.

Elbette ki bu işi benden daha iyi yapanlar var, ama benden daha kötü yapanlar da olduğuna inanıyor ve görüyorum. Ama herkesin derdi çabası bir ekmek parası, geçim derdi. Bunun ötesinde bir şey yok. Bugün varız yarın yokuz. El sallayamadan gittiğimizde, geride kalanlar bizleri bıraktıklarımızla değil, yaptıklarımızla anacaklar. Ben de karınca kararınca iyi şeyler yapmaya çalışıyorum. Keşke daha iyisini yapabilsem, keşke daha çok insanı mutlu edip, daha fazla insana yardımım dokunabilse.

Ama hayat bu, hani derler ya “gelmişiz gidiyoruz..” Önemli olan bu dünyada hoş bir seda bırakmak.. Kasım Aydın olarak iyi sözlerle anılmak umuduyla, dostlara selam olsun..

Önceki ve Sonraki Yazılar