ENGELLİLERİN PERFORMANSI HERKESE İLHAM OLDU

ENGELLİLERİN PERFORMANSI HERKESE İLHAM OLDU

Tüm dünyada 3 Aralık tarihinde farkındalık oluşturması için düzenlenen Engelliler Günü, Türkiye ile birlikte Kâğıthane’de de bir dizi programa sahne oldu. Kâğıthane Belediyesi’ne bağlı Engelliler Gündüz Hizmet Merkezi öğrencileri tiyatro, folklor ve müzik gösterileriyle herkese ilham oldu.

Kâğıthane Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Kâğıthane yeni kültür merkezinde düzenlenen programa; engelliler ve aileleri ile ilçedeki çeşitli okulların öğrencileri katıldı.

Programda görme engelli öğrenci Özge Akça, Yağmur Yağıyor şarkısını; işitme engelli öğrenci Dilan Mıh, Yeni Yıl şarkısını; otizmli öğrenci Burak Güneş, Şu Metrisin Önü şarkısını piyano eşliğinde çalarak büyük alkış aldı.

Programa Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de katıldı. Başkan Öztekin programda yaptığı konuşmada engelliler yararına gerçekleştirdiği projelerini anlattı: '' Yeni yatırımımız olan Engelliler Gündüz Hizmet Merkezi projemiz ile okul eğitimi bitmiş engelli bireylerin sosyal, kültürel ve sanatsal aktivitelere katılımını sağlamak, mesleki becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak, okul sonrasında eve kapanmalarını önlemek üzere faaliyetlerimiz devam ediyor. Ailelerimizin gönül rahatlığıyla yavrularını emanet ettiği merkezimizde engellilerimiz; atölyelerimizde eğlenceli ve öğretici vakit geçirirken sosyalleşebiliyorlar.''

Kâğıthane Belediyesi hasta ve engellileri yalnız bırakmıyor

Güne dair düşüncelerini 'Bizce engeller; zihinlerde ve uzuvlarda değil, onları eksik gören kalplerdedir.' diyerek ifade eden Başkan Öztekin konuşmasının devamında sosyal belediyecilik vurgusu da yaptı: '' Yüzleri güldürmek adına engellilerimiz için 550'ye yakın akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı yaptık. Evde şifa bekleyen hastalarımız için 1.500'ün üzerinde hasta yatağı ve havalı yatak götürdük. Görevde bulunduğumuz süre boyunca talepte bulunan tüm vatandaşlarımızın ev ile hastane arasında nakillerini ambulans ve araçlarımızla gerçekleştirdik. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde engelli insanlarımızı da yalnız bırakmadık. Onların salgın sürecini fiziki ve ruhsal olarak en az etkiyle atlatmaları için belediye olarak bütün imkânlarımızı seferber ettik.''

                                                                                                                                               

jkqurosrizcjywhnvf912fgh.jpg

9qaiecpfe6wmmrj7vbx3uony.jpg

jvz2zni4ykmufextg0ralbw5.jpg

ujxvbzrptsw3Iq9yxq8kfr6a.jpg

ykqgf0treIorlxoubpw2apbl.jpg

ao6gd7wkw0aozhuxz4e5cjvc.jpg

92jvqur6pwdteyo8ybfb34mv.jpg

3arkk4piqzyvdcsr9nvwtzIx.jpg

flhd6ycwuwebm9gr7rz4uk0m.jpg

e8wkugzc7norb2xh1i0etpmw.jpg

rythmiyqnx6pzd2ghtoonesx.jpg

pzvmtihwasq0uwnetvkpyzgb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.