Fikir Atölyesi:

Fikir Atölyesi: "Beşiktaş’ta Sürdürülebilir Kentsel Tasarım"


Beşiktaş’ta Sürdürülebilir Kentsel Tasarım Atölyesi, 4 Haziran Cumartesi günü 11.00-18.00 saatleri arasında Karaoğlan Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek. Atölye kapsamında "Sürdürülebilirlik" kavramı fiziksel ve sosyal unsurlar üzerinden anlatılarak kentsel tasarımda sürdürülebilirliğin rolüne dikkat çekilecek. Beşiktaş, sürdürülebilir kentsel tasarım ilkeleri üzerinden sorgulanacak. Beşiktaş’ın bir kent mekânı olarak kullanıcı üzerindeki etkisi değerlendirilecek ve gelecek çalışmalar için öncü fikirler ortaya atılacak. Online başvuru ile kayıt yapılacak olan atölyemize katılım ücretsizdir. 18-30 yaş arası tüm gençler başvurabilir.

Atölye Detayları
Atölyede önceden belirlenmiş olan üç kaotik bölge, atölye katılımcılarının gözünden incelenecek ve katılımcılardan, büyük ya da küçük, karmaşık ya da göze batmayan ancak gündelik hayatı derinden etkileyen unsurları gündeme getirmeleri beklenecek. Katılımcılar daha sonra bu konulara yönelik tasarım ve/veya çözüm önerileri üreterek kolektif tartışma ortamı içerisinde fikirlerini beyan edecek. Beşiktaş ilçe sınırları içerisinde yer alan üniversitelerin öğrencileri, ilgili öğrenci kulüpleri ve Beşiktaş’ı deneyimleyen 18-30 yaş aralığındaki tüm gençler atölyemize başvurabilir. Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır. Kontenjan dolduktan sonra online başvuru formu kapanacak ve kayıt alınmayacaktır.

Konu: Beşiktaş’ta Sürdürülebilir Kentsel Tasarım
Konuk: Yüksek Mimar Gizem Nur Şan ve Peyzaj Mimarı Seçil Özkan
Kontenjan: 30 Kişi
Başvuru Formu: https://forms.gle/bLReVxcruN4eCXK88

Tarih: 4 Haziran 2022 Cumartesi
Saat: 11.00-18:00
Yer: Karaoğlan Gençlik Merkezi
Adres: Türkali Mah. Ihlamurdere Cad. No: 50 Beşiktaş/İST.
İletişim: fikiratolyesibesiktas@gmail.com
Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.