Fikir Atölyesi'nde Buluşalım!

Fikir Atölyesi'nde Buluşalım!

Fikirler, Fikir Atölyesi'nde buluşuyor; Beşiktaş'ta hayata geçiyor...


Belediyemiz Beşiktaş’taki üniversitelerle ve öğrencilerle bir araya gelerek kent yaşamına dair çalışmalar yapmak üzere Fikir Atölyesi buluşmaları düzenliyor. Öğrencilerimizi ve öğretim üyelerini bu çalışmalara paydaş kılmayı amaçlayan buluşmalar kapsamında fikir kulüpleri oluşturulacak ve kentin sorunlarına yönelik çözümler için ortak çalışmalar yürütülecek.

Fikir Atölyesi'nin ilki 26 Şubat Cumartesi günü Karaoğlan Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrupa Dayanışma Programı (ESC) bilgilendirme toplantısıyla başlayacak. Gençlerin ülkemizde ya da yurt dışında başvurabileceği programlar, bu programlara nasıl başvuru yapacakları, gerekli belgeler ve hazırlıklar hakkında bilgi verilecek. Avrupa Dayanışma Programı’na daha önce katılmış kişiler toplantıda deneyimlerini paylaşacak. Online başvuru ile kayıt yapılacak olan atölyemize katılım ücretsizdir. 18-30 yaş arası tüm gençler başvurabilir. Avrupa Dayanışma Programı (ESC) hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. 

Fikir Atölyesi Nedir?
Üniversiteli gençler, öğretim üyeleri, üniversitelerle ortak çalışmalar yürüten kitle ve sivil toplum örgütleri, alanında uzman kişiler ve kurumların yer aldığı paydaşlarımızla birlikte kentimizi daha yaşanabilir bir yer kılmaya dair fikirler oluşturacağımız bir projedir. Belediyemizin katılımcı yerel yönetim anlayışını bir kez daha öne çıkaran atölyelerde paydaşlarımızın katılımıyla ortaya çıkan fikirler ve hedefler doğrultusunda planlamalar yapılacak. Süreç boyunca katılımcılığın yüksek olduğu, tartışmaların olgun ve demokratik bir biçimde yürütüldüğü bir alan olarak kurgulanan fikir atölyesi; katılımcı kişi ve kurumların görüş, öneri ve ortak çalışmalarıyla kentimizin sorunlarına ve bu bağlamda çözümlere ışık tutacak.

Fikir Atölyesi Şubat Ayı Programı
Konu: Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Bilgilendirme Toplantısı
Konuk: Şeyma Keskin - Toy Gençlik Derneği ve Ali İsmail Korkmaz Vakfı
Kontenjan: 30 Kişi
Başvuru Formu: https://bit.ly/3oU0CcJ

Tarih: 26 Şubat 2022 Cumartesi
Saat: 14:00
Yer: Karaoğlan Gençlik Merkezi
Adres: Türkali Mah. Ihlamurdere Cad. No: 50 Beşiktaş/İST.
İletişim: fikiratolyesibesiktas@gmail.com
Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.