Gül suyuyla yıkanan Eyüpsultan Camii Ramazan’a hazır

Gül suyuyla yıkanan Eyüpsultan Camii Ramazan’a hazır

“İSTANBUL’DA RAMAZAN DENİNCE AKLA EYÜPSULTAN GELİR”

Cami avlusunda yapılan çalışmalara refakat eden Başkan Deniz Köken, İstanbul’da Ramazan denince akla Eyüpsultan’ın geldiğini ifade ederek şunları söyledi: “Onbirin ayın sultanı Ramazanımız geliyor. İstanbul’da Ramazan denince akla Eyüpsultan gelir. Biz de bu bağlamda hem içerde hem dışarda hem de çevresinde temizlik çalışmaları yapıp ciddi önlemler aldık. Meydanı hazır hale getiriyoruz. Caminin içinde her gece 24.00 ile 02.00 saatleri arasında temizlik yapacağız. Pandemiden yeni çıktık vatandaşlarımızın sağlığını da düşünmemiz gerekiyor. Meydanlarda sergi açtırmayacağız. Hemen Eyüpsultan’ın girişinde zabıta karakolumuzun karşısındaki parkın içinde bu hizmeti verdireceğiz. Kendi imkanlarıyla ille de iftar yapacağım diyorlarsa da iftarlarını orada yapacaklar. Hemen alt tarafta Reşadiye Ortaokulu’nun bahçesinde her gün 1000 kişilik iftarımız var. Zal Paşa Caddesi’nde ise kitap fuarımız, içinde de kültürel etkinliklerimiz devam edecek. Alibeyköy bölgesinde de her akşam yöresel gecelerimiz olacak.”

“DEPREM BÖLGESİNDE DE İFTAR PROGRAMLARIMIZ OLACAK”

Birlik ve beraberliğin ayı olan Ramazan’da deprem bölgesinde de iftar programları düzenleyeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Deniz Köken, “Eyüpsultan Belediyesi’nin Yaşam Destek Alanı da bulunan Gaziantep İslahiye'de her gün bir köyde iftar programı düzenleyeceğiz. İftar programlarında çocuklar için eğlenceli aktiviteler ve hediyeler de olacak. Ayrıca deprem bölgesinde bulunan ekiplerimiz, Kahramanmaraş ve Malatya’da da iftar programları düzenleyecek. Eyüpsultan’da her gün bir mahallede ihtiyaç sahibi ailelere iftariyelik dağıtımı yapacağız. Her sene olduğu gibi bu sene de trafiğin yoğun olduğu noktalarda, trafikte kalan sürücülere iftariyelikler vereceğiz. İlçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak on binlerce gıda paketi ve market kartı vererek Ramazan’ın bereketini vatandaşlarımızla paylaşacağız. Hem deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın hem de ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın Ranazanlarını tebrik ediyorum. İnşallah kazasız belasız, afetsiz yeni yıllarımız olur” dedi.

hatl4kiwqshg27eyxzojfz5g.jpg

sgpcoduyeasjrtImvqt5k9o8.jpg

cyxfszrx6idbguomnIzlaqck.jpg

rxuhlq6sscwd3venupgijocj.jpg

hbm1pzbgtmoslvw4onj2yxeu.jpg

wta3kiployfzmmqnthjbnu7x.jpg

m0js17qfckxyb4jhlfav8Ior.jpg

jxquqpkl1artj2rdh4y3bwwu.jpg

vagl2heagmowcdn6x3tzfyv5.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.